TestyMercedes-BenzTest wideo: Mercedes AMG GT R - nigdy się tak nie czułem

Test wideo: Mercedes AMG GT R - nigdy się tak nie czułem

Mateusz Żuchowicz
25.03.2022 10:12, aktualizacja: 30.09.2022 12:53

Mercedes AMG GT R należy do samochodów, które rozpalają nie tylko wyobraźnię, ale także dostarczają masę niezapomnianych wspomnień. Dlatego, nawet jeśli mielibyście zaplanowany cały tydzień w najdrobniejszych szczegółach, to po telefonie od Mercedesa z ofertą testu tego auta wszystko zrzucilibyście na drugi plan. Uwierzcie mi!

Mercedes AMG GT R - test wideo

Ja właśnie otrzymałem taką ofertę i pomimo tego, że ten samochód był już rok temu u nas w redakcji, no to bądźmy szczerzy. Takim propozycjom po prostu się nie odmawia. Postanowiłem w tym filmie parę razy cofnąć się nieco w czasie do momentu kiedy testowałem głównego konkurenta AMG, czyli Porsche 911 GT3.

Choć te samochody doskonale konkurują ze sobą na torze i walczą o tysięczne sekund na torze Nurburgring, to czy tak samo walczą w użytkowaniu na co dzień. Postanowiłem właśnie to sprawdzić w tym filmie, ale także poruszyć jedną ważną kwestię.

W takich samochodach ogromne znaczenie ma aerodynamika, bo jak brzmi znane przysłowie, "wyścigów nie wygrywa się na prostych, a w zakrętach". Mercedes AMG GT R może poszczycić się bardzo zaawansowanymi i efektownymi rozwiązaniami związanymi z dociskiem, ale wiele osób myśli jednak, że jest on wytwarzany tylko od góry samochodu, głównie dzięki spoilerowi i kształtom nadwozia. No nie do końca…

Zapraszam na film!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)