Chery M11

Model
Chery M11 Zobacz 3 zdjęcia

Chery M11 to kompaktowy miejski samochód osobowy produkowany od 2008 roku przez chiński koncern Chery. Za główny projekt auta odpowiedzialne jest włoskie studio Pininfarina. Chery M11 chwalone było za nowoczesny wygląd i optymalnie dobrane podzespoły, co wpływa na niskie spalanie samochodu.

Chery M11 - historia

Chery M11 powstawał w czasach kiedy na chińskim rynku brakowało wydajnych kompaktowych samochodów zarówno do jazdy po mieście, jak i po bliskich trasach międzymiastowych. Już na początku procesu projektowania myślano o bardziej zachodnim charakterze nadwozia, co miało ułatwić ewentualny eksport modelu. Z tego powodu nawiązano współpracę z włoskim zespołem designerów z firmy Pininfarina. Przełożyło się to na ponadczasowe kształty i przy tak optymalnie dobranych podzespołach Chery M11 cieszy się zainteresowaniem i do dzisiaj eksportowany jest zarówno do Europy, jak i Ameryki Południowej.

Chery M11 – dane techniczne

W Cherry M11 zastosowano benzynowe silniki EG416 L4 o pojemności 1,6-1,8 l i SQR484F 4L o pojemności 2 litrów. Silniki obsługiwane są przez dwie skrzynie: 5-biegową manualną i 4-biegową automatyczną. Zbiornik paliwa mieści niecałe 60 litrów.

Chery M11 - wyposażenie

Producent od początku produkcji Chery M11 zwracał uwagę na jego wskaźniki bezpieczeństwa. Do standardowego wyposażenia Chery M11 należał m.in. system poduszek powietrznych przeznaczonych zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Ponadto auto posiada system ABS z EBD, a konstrukcja nadwozia w 40% wykonana jest ze wzmacnianej stali. Podstawowa wersja Chery M11 wyposażona była w m.in. wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, klimatyzację, centralny zamek i radio FM ze zmieniarką CD.

Chery M11 – osiągi

Do setki Chery M11 rozpędza się w ok. 15 sekund. To dobry wynik jak na kompaktowe auto do jazdy po mieście tym bardziej że jego prędkość maksymalna wynosi ok. 180 km/h.

Cherry M11 – wymiary

Chery M11 sprzedawany był w dwóch wersjach: sedan i hatchback. Samochód nie należał do największych, jego wymiary to w przypadku wersji sedan: długość 4352 mm, szerokość 1794 mm i wysokość 1464 mm, a to wszystko przy całkowitej wadze 1355 kg. Wersja hatchback to 4282 mm długości, 1792 mm szerokości i 1467 mm wysokości przy 1395 kg.

Chery M11 – spalanie

Chery M11 od początku wyróżniał się w kategorii spalania. Jego 8,8 l/100 km po mieście to przy zastosowanych silnikach bardzo dobry wynik. Auto zostało zaprojektowane tak, aby radzić sobie również na drogach szybkiego ruchu i tak w Chery M1 spali tylko 6,6 l/100 km.

Chery M11 – rajdy

Sportowa wersja Chery M11 doczekała się teamu, który co roku ściga się w prestiżowym rajdzie Chinese Really Championships.

Chery M11 – międzynarodowe rynki

Auta z powodzeniem produkowane są do dzisiaj ze zmienioną nazwą w zależności od rynku i tak w Serbii M11 to Chery Tango, w Turcji nazywa się Chery Chance/Niche, a w Brazylii Chery Cielo. W Chile kupimy Chery Skin/Sport, w Wenezueli Orinoco, a w Australii i Nowej Zelandii pojeździmy Chery J3. Obecność na tak wielu rynkach świadczy o uniwersalnej konstrukcji, która gotowa jest na każde warunki.

4.35
Ocena na postawie 41 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChery
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Chery M11

Inne modele Chery

C - Inne modele

Chery M11: newsy, testy i recenzje

Mazda 6 w Czarnogórze. Japońska limuzyna stała się jeszcze lepsza

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie