Sprawdź VIN samochodu przed zakupem. Nowe narzędzie AutoCentrum.pl

Toyota Corona

Model
Toyota Corona Zobacz 5 zdjęć

Toyota Corona to średniej klasy japoński samochód osobowy produkowany w latach 1957-2002. Przez 45-letni okres produkcji powstało 11 generacji tego auta.

Toyota Corona - informacje ogólne

Japońska Corona była jednym z pierwszych aut przeznaczonych na rynek ogólnoświatowy. Samochód szybko odniósł sukces i już kilka lat później stanowił prawie połowę wszystkich samochodów produkowanych przez japoński koncern.

Nazwa modelu nawiązuje do starszego auta crown, którego znaczenie było takie same. Oferowane przez Coronę wersje nadwozia na przestrzeni lat ulegały licznym zmianom. Auto produkowano m.in jako sedan, van, coupe, wagon, hatchback i liftback.

Toyotę Coronę zastąpiły modele Premio, Avensis i Camry.

Toyota Corona - dane techniczne

Corona cechowała się niewielkimi silnikami o pojemnościach od 1.0 do 2.4 l. Moc maksymalna sportowych wersji GT wynosiła około 150 KM. Auto powstawało z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Pierwsze generacje posiadały tylny napęd, jednak od dziewiątej generacji zdecydowano się na napęd przedni. Mimo niewielkich motorów wykorzystywanych w Coronie, jej masa była dość mała co poprawiało zwinność pojazdu.

Wnętrze Corony w przeciągu kilkudziesięciu lat uległo całkowitej zmianie. Ostatnie generacje Corony cechowały się przestronnym wnętrzem wykonanym w większości z plastiku o szarych i czarnych odcieniach. Kabina była przestronna i prosta w utrzymaniu czystości.

Ceny używanych modeli z pierwszych lat produkcji obecnie warte są nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

3.88
Ocena na postawie 5 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy

Generacje Toyota Corona

Inne modele Toyota

Toyota Corona: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla TS Trek - cena w Polsce "terenowego" kombi

... Toyota Corolla TS debiutuje na polskim rynku w uterenowionej odmianie Trek, opracowanej wspólnie ze znanym producentem rowerów. Auto wchodzi w podsegment, który wciąż nie cieszy się większym powodzeniem, a przede wszystkim brakuje w nim ...

wczoraj

Śmierć segmentu małych aut? Sprzedaż Toyoty Yaris temu przeczy

... Odwrót klientów w stronę "klasycznych" kompaktów i SUV-ów, mały zysk na każdym egzemplarzu i problemy ze spełnieniem norm emisji. Przed małymi pojazdami sporo problemów, ale jak wskazują wyniki sprzedaży w Polsce Toyoty Yaris, jest to segment, ...

4 tygodnie temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie