Kia X-Trek

Model
Kia X-Trek Zobacz 2 zdjęcia

X-Trek to samochód typu minivan (MPV) produkowany przez koncern Kia Motor Corporation od 2003 do 2005 r. (według niektórych źródeł – do 2006 r.). Kię X-Trek można było kupić tylko w Korei Południowej.

Kia X-Trek – najważniejsze informacje

Model X-Trek to w gruncie rzeczy Kia Carens 1 generacji, tyle że odpowiednio zmodyfikowana i przeznaczona na rynek południowokoreański. Samochód powszechnie uchodził za minivana - mało kto pamięta jednak, że Kia produkowała X-Treka również w wariancie crossover (w latach 2003-2005). Oba typy nadwozia auta charakteryzowały się 5-drzwiową konfiguracją (klapa bagażnika Kii X-Trek podnosiła się razem z szybą).

Podobnie jak pierwsza generacja Kii Carens, X-Trek miał 4,49 m długości, 1,75 m szerokości i 4,49-metrowy rozstaw osi. Kia X-Trek miała jednak 1,69 m wysokości, czyli o 59 cm więcej niż ówcześnie sprzedawany model Carens.

Kia X-Trek – dane techniczne

Silnik Kii X-Trek stanowił element, który najlepiej charakteryzował ten pojazd. Żeby odróżnić modele X-Trek i Carens, inżynierowie przedsiębiorstwa Kia Motor Corporation montowali w tym drugim samochodzie wyłącznie silniki Diesla. Były to jednostki napędowe typu GX o pojemności 2 l i momencie obrotowym wynoszącym 255 Nm.

Niezależnie od roku produkcji samochodu, moc silnika Kii X-Trek wynosiła 113 koni mechanicznych. Dzięki temu maksymalna prędkość Kii X-Trek dochodziła do 172 km/h – mowa jednak wyłącznie o pojazdach mających 5-stopniową przekładnię ręczną. Kia X-Trek z 4-stopniową automatyczną skrzynią biegów rozpędzała się bowiem do 171 km/h.

Co ciekawe przekładało się to również na spalanie. I tak Kia X-Trek z ręczną skrzynią biegów zużywała w cyklu mieszanym 6,8 l paliwa na 100-kilometrowym odcinku, natomiast ten sam model, tyle że wyposażony w "automat" - 8,3 l/100 km.

Bez względu na rodzaj użytej przekładni, w Kii X-Trek napęd był przenoszony za jej pośrednictwem wyłącznie na przednią oś samochodu.

4.36
Ocena na postawie 31 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaKia
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Kia X-Trek

Inne modele Kia

C - Inne modele

Kia X-Trek: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie