Daewoo Racer

Model
Daewoo Racer Zobacz 2 zdjęcia

Daewoo Racer jest kompaktowym samochodem osobowym należącym do segmentu B, który produkowany był w latach 1986 – 1997 przez pochodzący z Północnej Korei koncern Daewoo. Auto na rynku zastąpiło modele Pontiac Acadian, Pontiac T-1000 oraz Daewoo Maepsy, a samo zostało wyparte po zakończeniu produkcji przez Daewoo Nubira i Daewoo Lanos. Ponadto Daewoo Racer w znacznej mierze konstrukcyjnie oparty był na popularnym modelu Opel Kadett i dostępny był wyłącznie jako 3-drzwiowy hatchback i 4-drzwiowy sedan.

Daewoo Racer – dane techniczne

Daewoo Racer wykorzystywał do działania trzy benzynowe silniki L4 o pojemnościach 1.5 litra i 1.6 litra i mocy na poziomie 75 KM, które obsługiwały do wyboru użytkownika trzy przekładnie: 3-biegową automatyczną, 4-biegową automatyczną i 5-biegową manualną. Napęd przełożony został na przednią oś, dzięki czemu auto posiada uproszczoną konstrukcje zawieszenia, mniejszą masę oraz zwiększone możliwości pokonywania wzniesień. Ponadto kierujący tego typu samochodem odczuwał zwiększoną odporność konstrukcji podczas pokonywania zakrętów przy średnich i małych prędkościach, co w przypadku pojazdu z napędem na tył wymaga odpowiedniego doświadczenia i umiejętności.

Daewoo Racer – wymiary

Daewoo Racer podobnie jak inne modele należące do kompaktowych aut segmentu B posiadał niewielkie gabaryty. Jego długość wynosiła 4482 mm, przy szerokości 1662 mm i wysokości na poziomie 1393 mm oraz rozstawie osi na odległość 2520 mm. Ponadto auto wyposażono w zbiornik paliwa, którego pojemność wynosi 45 litrów.

Daewoo Racer – osiągi/spalanie

Dzięki optymalnie dobranej masie własnej do możliwości silnika Daewoo Racer osiągał prędkość maksymalną w wysokości 180 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w niecałe 15 sekund. Miało to bezpośrednie przełożenie na spalanie, które docenione zostało za stosunkowo niski poziom. W ten sposób, podczas jazdy po mieście Daewoo Racer wykorzystuje 9.3 l/100 km, co zmniejsza się do 5.1 l/100 km podczas jazdy w trasie i 6.3 l/100 km w trakcie jazdy w modelu mieszanym.

4.42
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDaewoo
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Daewoo Racer

Inne modele Daewoo

B - Inne modele

Daewoo Racer: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie