Daewoo Kalos

Model
Daewoo Kalos Zobacz 2 zdjęcia

Daewoo Kalos to osobowy samochód (segment B) w Polsce znany szerzej pod nazwą Chevrolet Aveo. Na rynku istnieje od 2002 roku, kiedy zastąpił popularnego Daewoo Lanosa. Obecnie produkowana jest druga generacja auta.

Daewoo Kalos – historia

Początki Daewoo Kalosa sięgają lat dziewięćdziesiątych, kiedy kryzys przechodził jego pierwszy producent - pochodząca z Korei firma GM Daewoo. Z pomocą przyszli amerykanie z General Motors, którzy wykupili Daewoo celem odbudowy marki. Modelem, który miał przywrócić dawny blask, został kompaktowy samochód osobowy przeznaczony głównie do jazdy po mieście - Daewoo Kalos. Ze względu na złą reputację firmy Daewoo w Polsce i innych krajach, amerykanie zdecydowali się zmienić nazwę na Chevrolet Aveo. Pomimo krytycznych opinii samego samochodu pomysł z nową nazwą odniósł sukces, o czym świadczy fakt, że dzisiaj produkowana jest już druga generacja Chevroletów Aveo (nazwa Daewoo Kalos używana jest na rynku azjatyckim).

Daewoo Kalos – dane techniczne

Od samego początku Daewoo Kalos produkowany był jako hatchback w wersji 5-drzwiowej. Dopiero w 2007 roku wprowadzono wersję 3 drzwiową (hatchback) i 5 drzwiową (sedan). Auto ma napęd na przednią oś i posiada duży bagażnik. W przypadku modelu hatchback jest to od 220 do 980 litrów, podczas gdy sedan pomieści 375 do 400 litrów bagażu. Samochody produkowane są z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów, a dostępne silniki mają pojemność od 1,1 do 1,6 cm3. Wymiary Daewoo Kalos zawierają się w 3880 mm długości (4240-4310 w wersji sedan), 1690 mm szerokości (1670-1710 sedan) i 1485 mm wysokości pojazdu (1495-1505 sedan) przy 2480 mm rozstawu osi. Średnie spalanie Daewoo Kalos kształtuje się na poziomie 1.3/75-97g w przypadku emisji CO2 i średnio 3,7/l podczas spalania oleju napędowego.

Daewoo Kalos – wyposażenie

W standardowej wersji Daewoo Kalos posiada jedną poduszkę powietrzną, która umieszczona została w kierownicy. Wspomnianą kierownicę można regulować w pionie, podobnie jak tylne siedzenia, które składają się w proporcji 60/40. Ponadto, w seryjnym modelu zamontowano systemy ABS, TCS, ESC, HSA i BAS. Samochód posiada także czujniki parkowania i elektryczne przednie szyby. W droższych wersjach Daewoo Kalos istnieje możliwość zamontowania dodatkowych opcji takich jak: klimatyzacja, obrotomierz, radio z odtwarzaczem CD czy elektrycznie sterowane szyby i lusterka.

Daewoo Kalos - opinie

Niestety Daewoo Kalos nie ma najlepszych opinii. Użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że General Motors korzystając z przestarzałych technologii (GM Daewoo) i zmieniając tylko nazwę na amerykańską, oferuje auto, które już od dawna nie spełnia aktualnych potrzeb zarówno od strony wizualnej, jak i dostępnego wyposażenia. Z drugiej strony często podkreślaną zaletą auta jest cena zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym i łatwa dostępność części zamiennych. Nowym Kalosem pod nazwą Chevrolet Aveo z salonu wyjedziemy już za niecałe 40 tys. złotych, a cena Daewoo Kalosa np. z 2004 roku waha się w okolicach 6 tys. złotych.

3.66
Ocena na postawie 32 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDaewoo
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Daewoo Kalos

Inne modele Daewoo

B - Inne modele

Daewoo Kalos: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie