Maserati Quattroporte

Model
Maserati Quattroporte Zobacz 5 zdjęć

Maserati Quattroporte to osobowe auto luksusowe, za którego produkcję odpowiada włoska firma Maserati. Samochód produkowano z przerwami od 1963 roku. Od 2012 roku powstaje szósta generacja Maserati Quattroporte.

Ta sportowa limuzyna należy do klasy F samochodów. Jego włoska nazwa oznacza ''czterodrzwiowy'' i nawiązuje do typu sylwetki pojazdu. Każda generacja Maserati Quattroporte to wybitny samochód pod względem konstrukcyjnym i stylistycznym.

Maserati Quattroporte charakteryzuje się nadwoziem typu sedan. Silnik Maserati Quattroporte to układ v o 6 – 8 cylindrach o pojemności 1996 – 4691 cm3. Dla każdego cylindra przewidziane jest cztery zawory. Moc silnika Maserati Quattroporte wynosi od 202 do 390 KM. Umożliwia to uzyskanie maksymalnej prędkości w granicach 252 – 310 km/h. Przyspieszenie do 100 km/h możliwe jest w czasie 5,1 – 5,9 s. Maksymalny moment obrotowy układu napędowego Maserati Quattroporte to 451 – 650 Nm. Maserati Quattroporte charakteryzuje się napędem na cztery koła lub tylko napędem tylnym. W wyposażeniu posiada silniki benzynowe i wysokoprężne.

Auto posiada od 4 do 5 siedzeń oraz 4 drzwi. Średnie spalanie Maserati Quattroporte wynosi 6,2 – 15,7 l/100 km w zależności od typu silnika. Wymiary Maserati Quattroporte to 4550 – 5264 mm długości, 1810 – 1948 mm szerokości i 1380 – 1481 mm wysokości.

3.91
Ocena na postawie 47 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMaserati
TypSamochód osobowy

Generacje Maserati Quattroporte

Inne modele Maserati

Maserati Quattroporte: newsy, testy i recenzje

Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Pierwszy kontakt z Maserati MC20: tym razem się uda

... Podczas hucznej premiery miałem okazję dobrze przyjrzeć się z bliska nowemu superautu Maserati. Co jednak ważniejsze, miałem okazję przyjrzeć się też z bliska samej firmie. Mogę zdradzić tyle: jej przyszłość będzie równie ekscytująca i głośna, ...

6 miesięcy temu

Grecale to nowy SUV Maserati. Ma być mniejszy od Levante

... Maserati podczas premiery zdradziło nazwę swojego drugiego po Levante SUV-a, który pojawi się w przyszłości. Ma być mniejszy, ale największy w swojej klasie. Pod maską Grecale znajdzie się silnik V6 turbo. ... Informację przekazał Mateusz ...

6 miesięcy temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie