Mitsubishi Outlander 2 generacji

Generacja
Mitsubishi Outlander 2 generacji

Outlander (II) to crossover produkowany od 2005 roku przez wielobranżowy japoński koncern Mitsubishi. Outlander drugiej generacji zastąpił auto o tej samej nazwie, zbudowane na bazie oferowanego tylko w Japonii Mitsubishi Airtreka. Outlandera II po raz pierwszy zaprezentowano w 2005 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie.

W porównaniu z autem pierwszej serii nowy Outlander ma powiększony o 75 mm rozstaw osi, a długość samochodu wzrosła o aż 95 mm. Wygląd nadwozia zbliżył się do samochodu terenowego i nieco odbiega od pierwszego Outlandera, który przypominał raczej kombi z podwyższonym zawieszeniem.

Przestarzałe już linie Outlandera produkowanego od 2001 roku zostały zastąpione nowymi, również łagodnymi, ale znacznie nowocześniejszymi wpasowującymi się dobrze w modę segmentu crossoverów.

Zdecydowanie większe nadwozie pozwoliło na wygospodarowanie znacznie większej ilości miejsca dla pasażerów. Odczuwalne jest to przede wszystkim na tylnych fotelach, gdzie zwiększyła się wyraźnie przestrzeń na nogi – ale nad głową jest jej nieco za mało. W zasadzie należałoby napisać, że na środkowych fotelach, bo nowy Outlander może przewieźć aż siedem osób, ponieważ w tylnej części wozu wygospodarowano miejsce na dwa małe składane siedzenia. Nie nadają się one co prawda do transportowania dorosłych osób, ale z pewnością dzieci można na nich przewieźć.

Powiększył się również bagażnik, który ma pojemność 220 l w wersji 7-osobowej i 440 l w odmianie 5-osobowej, a gdy tylną kanapę przesunie się do przodu, przestrzeń bagażowa rośnie do aż 882 l.
Deska rozdzielcza jest nowoczesna, dobrze wykonana, a jej obicia są zrobione z przyjemnych w dotyku, miękkich materiałów.

Outlander jest produkowany z aż 6 silnikami, z których połowa to jednostki napędowe zasilane olejem napędowym. Najmniejszy z nich, 2-litrowy, wyprodukowała firma Volkswagen. Jego układ wtryskowy wykorzystuje pompowtryskiwacze, zarzucone już przez większość producentów na rzecz common rail. Jednostka napędowa ma moc 140 KM przy 4000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 310 Nm przy 1750 obr./min. Był to pierwszy i początkowo jedyny sprzedawany w Polsce silnik.

Drugi z motorów wysokoprężny został wyprodukowany przez koncern PSA. Ma on 2,2 l objętości skokowej i moc 156 KM. W porównaniu z volkswagenowskim silnikiem ten ma nieco większy, bo wynoszący 380 Nm maksymalny moment obrotowy.

Najmocniejszy silnik Diesla pochodzi ze stajni Mitsubishi i cechuje się objętością skokową 2,3 l. Ta turbodoładowana jednostka rozwija moc 177 KM i moment obrotowy 380 Nm.

Najsłabszy z silników benzynowych ma objętość 2,0 l i moc 147 KM (maksymalny moment obrotowy – 199 Nm). Większy, 2,4-litrowy, to wolnossąca jednostka z system MIVEC o mocy 170 KM i momencie obrotowym 232 Nm. Obie te wersje silnikowe można nabyć w Polsce.

W naszym kraju niedostępny jest za to motor 3-litrowy 6B31, czyli widlasta szóstka o mocy aż 220 KM.
W tym Mitsubishi do wyboru (w zależności od silnika) są skrzynie biegów manualne oraz zautomatyzowane. 5-biegowa, ręczna skrzynia sprzedawana jest z benzynowymi silnikami 2,0 l i 2,4 l. Do tych samych jednostek napędowych można wybrać skrzynię bezstopniową z systemem INVECS trzeciej generacji.

W ofercie znajduje się jeszcze 6-biegowe, manualne urządzenie sprzęgane z 2-litrowym i 2,2-litrowym dieslem oraz dwusprzęgłowa, zautomatyzowana skrzynia biegów, którą można połączyć tylko z 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym.

W Outlanderze drugiej generacji Mitsubishi zrezygnowało z centralnego mechanizmu różnicowego na rzecz sterowanego elektronicznie sprzęgła. Do wyboru są trzy tryby pracy: 2WD, Auto i Lock.

W 2010 roku Outlander przeszedł gruntowny facelifting, w ramach którego zmieniono całą przednią część auta. Styliści zaprojektowali nowy przód w stylu Jet Fighter i samochód upodobnił się zewnętrznie do produkowanego obecnie Mitusbishi Lancer (9. generacja).

4.27
Ocena na postawie 39 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
ModelMitsubishi Outlander
Produkcja od2006
Produkcja do2012

Inne generacje Mitsubishi Outlander

Inne modele Mitsubishi

Oceny użytkowników (27)

Przejdź do strony: 1 2

Mitsubishi Outlander 2 generacji: newsy, testy i recenzje

Opel Grandland X - test w wersji Grand

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie