Mitsubishi Outlander powoli znika. Produkcję zakończono, ale czekamy na nowego

Mitsubishi Outlander powoli znika. Produkcję zakończono, ale czekamy na nowego05.08.2021 13:56
Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Źródło zdjęć: © Fot. Marcin Łobodziński

Japończycy powoli kończą z produkcją SUV-ów bazujących na ich autorskiej konstrukcji i wycofują Outlandera. Wbrew poprzednim doniesieniom wprowadzenie modelu z USA jest bardzo prawdopodobne.

Dwa z trzech SUV-ów oferowanych przez Mitsubishi w Europie niebawem znikną z oferty. Niedawno pisałem o zakończeniu sprzedaży ASX-a na polskim rynku – zostały ostatnie sztuki. Teraz dowiedziałem się, że to samo dotyczy Outlandera, ale samochodów na sprzedaż jeszcze trochę zostało. Na popularnym serwisie otomoto.pl jest dostępnych nowych 49 sztuk.

Tak wygląda nowy Outlander, na którego czekamy w Europie
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Mitsubishi
Tak wygląda nowy Outlander, na którego czekamy w Europie

Teraz czekamy na nowego Outlandera, który debiutował już w Stanach Zjednoczonych i wiemy o nim tyle, że bazuje na technice Nissana i Renault. Wbrew wcześniejszym domysłom i próbom zrozumienia zapowiedzi Mitsubishi o niewprowadzaniu nowych modeli "amerykański" ma pojawić się u nas, choć nie jest to oficjalna informacja od importera.

Trochę dłużej trzeba będzie poczekać na wypełnienie luki po ASX. Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, nowy model nie do końca będzie jego następcą.

Na chwilę obecną ASX i Eclipse Cross to bardzo podobne samochody. Spełniają właściwie te same funkcje i oferują podobną przestrzeń wewnątrz, mają też bardzo zbliżone wymiary.

Dlatego nowy crossover Mitsubishi będzie autem segmentu B, czyli czymś podobnym do Nissana Juke’a lub Renault Captura. Polski oddział Mitsubishi nie zdradza żadnych szczegółów. Ustaliłem jednak, że będzie to całkowicie nowy model, który nie został jeszcze zaprezentowany jak Outlander, więc najpewniej trzeba będzie poczekać dłużej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)