Range Rover Velar okazał się najbezpieczniejszym SUV-em tego roku

Range Rover Velar okazał się najbezpieczniejszym SUV-em tego roku

Range Rover Velar
Range Rover Velar
Źródło zdjęć: © fot. Euro NCAP
Marcin Łobodziński
04.10.2017 12:15, aktualizacja: 01.10.2022 19:41

Brytyjski SUV Range Rover Velar przeszedł właśnie testy prowadzone przez organizację Euro NCAP. Okazał się najbezpieczniejszym autem tej marki jakie do tej pory badano. A jak wypadł na tle konkurentów?

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 93 proc.

Bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 85 proc.

Bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 74 proc.

Ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 72 proc.

Spośród 36 samochodów przebadanych w tym roku przez Euro NCAP Velar zajął szóste miejsce i okazał się najbezpieczniejszym SUV-em oraz drugim najbezpieczniejszym modelem szeroko rozumianego segmentu aut uterenowionych (SUV/crossovera), ponieważ nie pokonał tylko Toyoty C-HR. Za Velarem znalazły się takie modele jak wysoko oceniona Alfa Romeo Stelvio, Audi Q5 czy Land Rover Discovery. Nie uzyskał jednak tak wysokiej oceny jak Volvo XC90 w 2015 roku.

Niemniej, wyniki w poszczególnych obszarach są dobre. Jednak nie w każdym, bo za ochronę pasażerów przyznano tylko 93 proc. punktów, co daje Velarowi niską pozycję tylko w tym zakresie. Jednak wysoko oceniono ochronę dzieci przewożonych w fotelikach – ocena 85 proc. Tu brytyjski SUV jest w ścisłej czołówce, bo zajął czwarte miejsce w tegorocznym rankingu.

Pod względem systemów poprawiających bezpieczeństwo czynne oraz za ochronę pieszych oceniono go minimalnie gorzej niż Land Rovera Discovery – odpowiednio 72 i 74 proc. Ogólnie jednak Velar jest samochodem bardzo bezpiecznym, a pięciogwiazdkowy wynik tylko to potwierdza.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)