Porsche zaczyna przygodę z restomodami? Project Gold to piękny początek

Porsche zaczyna przygodę z restomodami? Project Gold to piękny początek

Porsche zaczyna przygodę z restomodami? Project Gold to piękny początek
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
12.08.2018 09:00, aktualizacja: 14.10.2022 14:51

Najwyraźniej kupno nowego Porsche 911 – nawet w wersji GT2 RS – nie jest wystarczająco ekskluzywne dla klientów tej marki. Dlatego ekipa z Zuffenhausen przystąpiła do akcji o nazwie "Project Gold". Na tapecie znalazła się ostatnia chłodzona powietrzem generacja…

Jasne, 911 w wersji GT3, GT3 RS czy nawet GT2 RS nadal stanowią ciekawy kąsek dla carspotterów, ale ciśnienie ich krwi – jak i szybkość robienia zdjęć – podnoszą nieco inne 911. Mowa oczywiście o Singerach, których cena zawiera niemal nieskończoną liczbę zer. Nie można zapomnieć o Alojzym Rufie z nowym Yellowbirdem. Sporym zainteresowaniem cieszy się też Akira San z przekraczającymi granicę autami z logo Rauh-Welt.

Wygląda więc na to, że czym auto rzadsze i trudniejsze w zdobyciu, tym bardziej cenione przez kolekcjonerów. Porsche najwyraźniej nie chce ograniczać się do edycji specjalnych nowych modeli, ale ma zamiar przywrócić na drogi starsze generacje. Starsze jedynie z wyglądu – na pokładzie znajdą się najnowsze technologie i najmocniejsze jednostki. Pierwszym dziełem – najprawdopodobniej – jest Project Gold.

Project Gold - The vision. Found and risen.

Project Gold to 993 Turbo, które będzie odnowione od podstaw. Nawet oznaczenia i 17-calowe felgi i zostaną przygotowane od zera (przy użyciu LASERÓW!). W projekcie bierze udział ekipa z Porsche Classic, która na co dzień zajmuje się odnawianiem i utrzymaniem na drodze historycznej floty Porsche.

Project Gold - The refinement. Lacquer and laser.

Kiedy zobaczymy czym tak naprawdę jest Project Gold? Najprawdopodobniej premiera będzie miała miejsce 24 sierpnia w Monterey.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)