TestySsangYongOffroad Marcina: SsangYong Musso Grand w terenie - gdyby nie był tak wielki

Offroad Marcina: SsangYong Musso Grand w terenie - gdyby nie był tak wielki

Marcin Łobodziński
25.03.2022 11:24, aktualizacja: 30.09.2022 12:53

W tym aucie wielkość jest jego największą zaletą, bo dzięki temu w swojej klasie ma najprzestronniejszą kabinę oraz największą pakę. Jednak cierpią na tym zdolności terenowe, które SsangYong Musso Grand ma i tak całkiem niezłe. Najlepiej sprawdza się na wertepach - zobaczcie to na wideo.

SsangYong Musso Grand manual - test w terenie

Największym atutem w jeździe po bezdrożach tym autem jest jego zawieszenie na sprężynach, zwłaszcza skonfigurowane z niedużymi kołami i ogumieniem terenowym AT. Dynamiczna jazda w lekkim terenie to najlepsze, co mu wychodzi. Poruszanie się tym kolosem po trudnym terenie wymagającym pewnej gracji jest już niekiedy ponad jego możliwości.

Najbardziej przeszkadza bardzo długi tylny zwis. Pułapkę stanowi też ochrona podwozia. Choć w testowym aucie zamontowano metalową płytę, to tuż za nią jest nisko umieszczona przekładnia kierownicza, którą łatwo uszkodzić podczas cofania.

Terenowe próby SsanYong Musso Grand pokonał bez większego problemu, poza jedną, gdzie jego długi tył po prostu się nie zmieści. Jak radzi sobie w terenie ten koreański pickup? Zobaczcie na wideo. Natomiast pełny test modelu po małym liftingu przeczytacie w artykule poniżej:

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)