Mniej niż 6 zł za litr? Są prognozy na kolejny tydzień

Tankowanie paliwa w Polsce nie powinno prowadzić do niespodzianek
Tankowanie paliwa w Polsce nie powinno prowadzić do niespodzianek
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Budzik
Aleksander Ruciński

29.09.2023 09:37

Ceny paliw budzą obecnie sporo kontrowersji, ale i cieszą wielu kierowców. Są bowiem zauważalnie niższe niż w ubiegłych tygodniach. Analitycy twierdzą, że taki trend utrzyma się najbliższych dniach.

Biorąc pod uwagę rynkowe ceny ropy oraz kwoty w hurcie, paliwa na polskich stacjach powinny kosztować więcej, niż wskazują na to kwoty na pylonach. Nie zmienia to jednak faktu, że anomalie są na rękę kierowcom, którzy w końcu płacą mniej niż sześć złotych za litr.

Można domyślać się, że obniżki nie będą wieczne. Analitycy e-petrol prognozują jednak ich utrzymanie w kolejnym tygodniu. Zgodnie z prognozami, w dniach 2-8 października ceny dwóch kluczowych paliw utrzymają się w granicach 6 zł za litr.

Jak wynika z doniesień e-petrol.pl, za litr oleju napędowego zapłacimy od 5,91 do 6,05 zł. Benzyna bezołowiowa 95 ma natomiast mieścić się w przedziale 5,92 - 6,04 zł. Bezołowiowa 98, tradycyjnie droższa będzie natomiast kosztować 6,49 - 6,65 zł.

Opozycją dla taniejącej benzyny i oleju napędowego jest jednak gaz LPG, który po miesiącach stabilności zaczyna stopniowo drożeć. Analitycy prognozują ceny w przedziale 2,98 - 3,09 zł. To więcej od niedawnego, średniego odczytu na poziomie 2,97 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)