Poradniki i mechanikaMarki z najbardziej awaryjną klimatyzacją

Marki z najbardziej awaryjną klimatyzacją

Klimatyzacja jako element wyposażenia ma już swoje lata, jednak niektórzy producenci zdają się nie przykładać do jej trwałości
Klimatyzacja jako element wyposażenia ma już swoje lata, jednak niektórzy producenci zdają się nie przykładać do jej trwałości
Źródło zdjęć: © fot. Shutterstock/Daniel Krason
Szymon Jasina
25.05.2017 14:02, aktualizacja: 30.03.2023 11:21

Po całej zimie nieużywania klimatyzacji, może ona wymagać serwisu, ale jest też niebezpieczeństwo, że coś uległo awarii. Choć problemy techniczne nie są tak częste, jak z wieloma innymi elementami, a do tego nie uniemożliwia jazdy, to potrafi być problematyczna i może uczynić podróż męczącą.

Warranty Direct to brytyjska firma oferująca przedłużona gwarancję, która na podstawie napraw swoich klientów tworzy ranking awaryjności. Obejmuje on nie tylko całościową ocenę, ale też opisuje niezawodność poszczególnych podzespołów – w tym klimatyzacji. Na kolejnych stronach prezentuje 10 marek, które w tym elemencie wypadły najgorzej.

10. Subaru

Japońska marka pod względem ogólnej niezawodności mieści się w pierwszej połowie stawki, ale już sama klimatyzacja jest pewną piętą achillesową.

Prawdopodobieństwo awarii – 5,04 proc.

Subaru Outback
Subaru Outback© fot. mat. prasowe/Subaru

9. Chrysler

Amerykańska marka nie słynie z niezawodności, więc niska pozycja w jej przypadku raczej nie dziwi.

Prawdopodobieństwo awarii – 5,18 proc.

Chrysler 300C
Chrysler 300C© fot. mat. prasowe/Chrysler

8. Saab

Szwedzka marka już zniknęła z rynku, ale jeśli chodzi o samochody używane, to cały czas jest w czym wybierać. Ogólna niezawodność saabów prezentuje się przeciętnie, a sama klimatyzacja mocno przyczynia się do tej sytuacji.

Prawdopodobieństwo awarii – 5,35 proc.

Saab 9-5
Saab 9-5© fot. mat. prasowe/Saab

7. Volvo

Również kolejna szwedzka marka nie ma się czym pochwalić jeśli chodzi o awaryjność klimatyzacji. Jednak ogólny wynik Volvo jest lepszy niż w przypadku Saaba.

Prawdopodobieństwo awarii – 5,44 proc.

Volvo S80
Volvo S80© fot. mat. prasowe/Volvo

6. Smart

Należąca do Daimlera marka produkująca małe miejskie auta może się pochwalić zdecydowanie lepszą niezawodnością od Mercedesa. Jednak w przypadku klimatyzacji wygląda to odwrotnie.

Prawdopodobieństwo awarii – 5,70 proc.

Smart ForTwo
Smart ForTwo© fot. mat. prasowe/Smart

5. Porsche

Jak się okazuje wysoka cena samochodu nie zapewnia bezawaryjności nawet tak standardowego elementu, jak klimatyzacja. Porsche zarówno w tym elemencie, jak i w ogólnej niezawodności wypada kiepsko wg brytyjskiego rankingu.

Prawdopodobieństwo awarii – 6,08 proc.

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne© fot. mat. prasowe/Porsche

4. MG

Brytyjska marka MG jest niszowa – szczególnie u nas – a dziś należy do Chińczyków i oferuje samochody z Kraju Środka. Jednak ranking Warranty Direct opiera się o starsze modele bazujące na roverach. Jak się okazuje, są one zaskakująco niezawodne. Wyjątkiem jest tu klimatyzacja, która zawodzi stosunkowo często.

Prawdopodobieństwo awarii – 6,52 proc.

MG
MG© fot. mat. prasowe/MG

3. Škoda

Jak się okazuje nie tylko drogie porsche, ale też zdecydowanie tańsze Škody mają problemy z klimatyzacją. Warto przy tym zwrócić uwagę, że również inne marki (za wyjątkiem Bentleya) z Grupy Volkswagen nie prezentują się wyjątkowo dobrze.

Prawdopodobieństwo awarii – 6,84 proc.

Škoda Octavia
Škoda Octavia© fot. mat. prasowe/Škoda

2. Hyundai

Koreańska marka prezentuje niezły poziom niezawodności, ale z samą klimatyzacją ma problemy stosunkowo często. Co ciekawe, posiadająca te same rozwiązania techniczne Kia, wypadła zdecydowanie lepiej.

Prawdopodobieństwo awarii – 7,08 proc.

Hyundai i30
Hyundai i30© fot. mat. prasowe/Hyundai

1. Honda

Pierwsze miejsce jest sporym zaskoczeniem. Honda w zestawieniu ogólnej niezawodności zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie niszowemu Daihatsu. Tak samo od lat Jazz należy to najmniej psujących się modeli. Jednak okazuje, że każdy musi mieć jakiś słaby punkt i w przypadku Hondy jest to klimatyzacja.

Prawdopodobieństwo awarii – 9,27 proc.

Honda Accord
Honda Accord© fot. mat. prasowe/Honda
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)