Ile kosztuje auto do ślubu? Cena zależy do wielu czynników

Jedni nie przywiązują do niego większej wagi, dla innych natomiast stanowi ważny element całej ceremonii - pojazd, który zawiezie parę młodą do ślubu. Jak wyglądają usługi transportu na ślub i wesele? Czego możemy oczekiwać i ile trzeba za to wszystko zapłacić? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Najdroższą opcją są wartościowe pojazdy klasyczne i ekstremalnie sportowe maszyny.
Najdroższą opcją są wartościowe pojazdy klasyczne i ekstremalnie sportowe maszyny.
Źródło zdjęć: © fot. pixabay
Aleksander Ruciński

18.09.2020 | aktual.: 22.03.2023 10:13

Problem wyboru właściwego pojazdu, który zawiezie nas do ślubu, to dość istotna kwestia. Boryka się z nią wiele par planujących wesele. Mowa tu nie tylko o wielbicielach motoryzacji, ale i osobach, które po prostu pragną odpowiedniej dawki wyjątkowości w tym ważnym dniu. Obecnie oferta wypożyczalni jest jednak na tyle bogata, że każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie samochód na wesele.

Wszystko zależy jednak nie tylko od naszych preferencji i potrzeb, formy ślubu, lecz przede wszystkim budżetu, jakim dysponujemy. Rozbieżności w cenach potrafią być bowiem naprawdę znaczące, a o ostatecznej kwocie decyduje sporo czynników.

Jakim autem do ślubu? Kluczowy jest model samochodu

Zasada jest prosta - im droższe, bardziej prestiżowe i rzadsze auto, tym wyższa cena usługi. Auta klasy średniej i wyższej popularnych marek premium, jak Audi, Mercedes czy BMW da się wynająć na kilka godzin już za 400-500 zł wraz z kierowcą i paliwem w cenie - oczywiście pod warunkiem, że dystans, jaki trzeba pokonać, nie jest przesadnie duży.

Ci, którzy jednak chcą uświetnić swój ślub jazdą samochodem zabytkowym lub wartą miliony, ekstremalnie sportową maszyną, muszą przygotować się na znacznie większe wydatki, sięgające nawet kilku tysięcy złotych.

Samochód do ślubu. Czas i forma wynajmu

Najpopularniejszą formą transportu, wybieraną przez pary młode, jest auto z szoferem wynajmowane na kilka godzin - zazwyczaj 3-6. Wszystkim zajmuje się wynajęta firma, a główni bohaterowie mogą popijać szampana w drodze z kościoła lub urzędu stanu cywilnego na wesele.

Coraz większym wzięciem cieszą się jednak także usługi najmu dobowego samego pojazdu, bez kierowcy. To propozycja wybierana często przez wielbicieli motoryzacji, którzy pragną uświetnić ten wyjątkowy dzień, zasiadając za kierownicą wymarzonego samochodu. Choć nie trzeba wówczas opłacać kierowcy, taka usługa kosztuje podobne pieniądze co jazda z szoferem. Głównie z uwagi na dłuższy czas najmu.

Auto do ślubu. Usługi dodatkowe

Na ostateczną cenę ślubnego transportu znaczący wpływ mogą mieć także ewentualne usługi dodatkowe. Wśród nich znajdziemy np. wspomnianą już butelkę szampana, dekorację pojazdu zgodnie z wytycznymi klienta czy ponadnormatywny dystans, jaki trzeba pokonać w drodze na ceremonię.

Firmy zazwyczaj zakładają przebieg 50-100 km, uwzględniając go w cenie. Nie zdziwcie się jednak, jeśli po jego przekroczeniu, doliczona zostanie opłata za każdy dodatkowy kilometr. Warto więc wcześniej wszystko zaplanować, gdyż dalsze podróże ślubną limuzyną mogą okazać się naprawdę kosztowne.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)