Essen Motor Show 2010 – cz. 3 [ostatnia]

Essen Motor Show 2010 – cz. 3 [ostatnia]

Essen Motor Show 2010 – cz. 3 [ostatnia]
Olgierd Lachowski
16.12.2010 08:00, aktualizacja: 07.10.2022 16:56

Targi w Essen już za nami. Dziś trzecia i zarazem ostatnia część ciekawostek tuningowych z tej imprezy.

Poza wymienionymi w pierwszej części R8 GT-R i A1 na stanowisku ABT-a można było dostrzec Volkswagena Scirocco.

Bilstein

Bilstein co prawda nie zajmuje się bezpośrednio tuningiem samochodów, ale ma w tym dziale motoryzacji duże znaczenie. Oprócz części do tuningu samochodów firma produkuje doskonałe zawieszenia wykorzystywane w sporcie samochodowym. Jako swoją reklamę Bilstein pokazał wyścigowe Audi R8 LMS.

HS Motorsport

Audi A1 to jeden z najczęściej przerabianych samochodów w ostatnim czasie. Również HS Motorsport zabrało się za ten samochodzik. Więcej o nim można przeczytać w tekście w linku poniżej.

Niegdyś trzecia siła w tuningu Mercedesów, ale ostatnimi laty firma złapała lekką zadyszkę. Na szczęście tuner powoli wraca do formy. W Essen można było zobaczyć m.in. E 500 Coupé L55 A, czyli wóz z silnikiem V8 o mocy 422 KM. Opis za jakiś czas.

Mathilda

Ekipa działająca przede wszystkim w wyścigach ostatnio zaprezentowała Scirocco R. To właśnie auto stało na stoisku Mathildy. Wkrótce pojawi się jego opis.

Senner

Przedstawicielem tego tunera było stworzone razem z JMS Audi A5 Cabrio 2.0 TFSI, które już jakiś czas temu opisywałem na łamach Autokultu.

TechArt

Tuner Porsche swoje stoisko „obstawił” 911 GT2 GT Street RS oraz Cayenne drugiej generacji ubranym w pakiet stylistyczny.

TechArt Cayenne fot.1
TechArt Cayenne fot.1

W tym roku na salonie prezentowało się 507 wystawców, którzy zajęli 110 000 m[sup]2[/sup], wystawiając swoje produkty w 18 halach. Targi w Essen odwiedziło ponad 304 000 ludzi, z czego ponad połowa, by dotrzeć na wystawę, musiała pokonać ponad 100 km. 23 procent zwiedzających to obcokrajowcy, wśród których najwięcej było Holendrów, Luksemburczyków i Czechów.

Można spokojnie uznać, że impreza się udała.[block position="inside"]8402[/block]

Źródło: flickr (foto)

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)