Essen Motor Show 2010 - cz. 1

Essen Motor Show 2010 - cz. 1

Essen Motor Show 2010 - cz. 1
Olgierd Lachowski
02.12.2010 11:00, aktualizacja: 07.10.2022 16:53

Impreza tuningowa w Essen trwa w najlepsze. Dziś pierwsza część galerii wraz z krótkimi opisami ciekawych samochodów sfotografowanych na targach.

W tym krótkim przeglądzie przedstawiam tylko niektóre samochody pokazane przez firmy na targach w Essen. To, że np. dzisiaj piszę o jednym samochodzie wystawionym przez Wimmera, nie znaczy, że nie było ich więcej. Nieopisane dziś auta przedstawię następnym razem.

ABT

Na stoisku ABT-a można zobaczyć Audi A1 oraz supersportowe R8 GT R. Ten drugi ma silnik o mocy 620 KM i rozpędza się do 325 km/h.

Ac Schnitzer

Stanowisko Schnitzera uświetniało prezentowane parę dni temu BMW 535d Touring. Auto ma silnik "diesla" o objętości 3,0 l i mocy 360 KM.

Carlsson

Dla niemieckiego tunera Mercedesów i Smartów priorytetem jest teraz własny model C25 i to właśnie on był główną atrakcją Carlssona. Bolid ma 6-litrowy silnik Mercedesa o mocy 753 KM i osiąga prędkość 352 km/h.

Kto by przypuszczał, że tuner popularnych Opli weźmie się za Chevroleta. I nie jest to żaden Aveo, tylko Camaro! Co zostało zmienione w tym wozie? To na razie zagadka.

Manhart

Firma trudniąca się tuningiem mechanicznym BMW (choć nie stronią też od przeróbek optycznych) ostatnio zbudowała szalone, prawie 690-konne BMW X6 M. Jak się okazuje, to nie wszystko, na co stać Manharta. Na jego stoisku gwiazdą jest M3 V8RS Biturbo, które legitymuje się mocą 734 KM (!). Opis tego bolidu wkrótce.

SKN

Na stanowisku SKN można obejrzeć podkręcone BMW X3, Audi A1 oraz Volkswagena Golfa R. Niestety na razie brakuje danych dotyczących tego, co tuner zrobił z silnikami tych aut. Gdy tylko dowiem się czegoś o Golfie R, to na pewno o nim napiszę.

SpeedART

Irmscher

Tuner Porsche miał stoisko zastawione w miarę nowymi samochodami. Spośród trzech salonowych nowości (ale już znanych z prasy) najmocniejsze było 911 Turbo BTR-II 650 Evo. Auto ma dokładnie tyle mocy, ile wpisane jest w nazwie (650 KM). Osiąga ono prędkość powyżej 330 km/h. O pozostałych dwóch SpeedART-ach napiszę następnym razem.

Veritas

Co prawda ta firma to nie tuner, ale oferuje bardzo interesujący samochód. Bolid o nazwie RS III po paru latach objeżdżania wystaw jako prototyp nieco się zmienił z wyglądu i wreszcie jest gotowy do produkcji. Pod maską kryje się silnik z BMW M5 o mocy 507 KM. Ważący 1080 kg potwór potrafi pojechać z prędkością 347 km/h. Veritas pracuje nad wersją z zamkniętym dachem.

Wimmer

Wimmer obiecał pokazać m.in. 600-konnego AMG Mercedesa C 63. Auto jest, a czy ma zapowiadaną moc, to już inna sprawa (w tej chwili jeszcze nie wiem). Pozostałe samochody tunera opiszę następnym razem.

Więcej zdjęć tych samochodów znajdziecie w galerii. Wkrótce część druga przeglądu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)