Elektryczny radiowóz na bazie Mustanga Mach-E gotowy. Przeszedł testy

Policyjny Mustang Mach-e? To możliwe, bo auto już przeszło testy
Policyjny Mustang Mach-e? To możliwe, bo auto już przeszło testy
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe / Ford
Marcin Łobodziński

30.10.2021 11:46, aktual.: 10.03.2023 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ford Mustang Mach-E, przerobiony na radiowóz, jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem, który przeszedł rygorystyczną ocenę policji stanu Michigan.

Policja stanu Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania w USA, które testują nowe pojazdy policyjne i publikują wyniki do użytku przez agencje w całym kraju. Na podstawie tych testów wybierane są bazy do stworzenia radiowozów, ale by auto trafiło do testów, musi być już zmodyfikowane do takiego poziomu, jakby miało być radiowozem, bo wiąże się to m.in. ze zwiększeniem masy.

Ford Mustang Mach-e
Ford Mustang Mach-e© fot. mat. prasowe / Ford

Tym zajął się oddział Ford Pro, który jest odrębną firmą zajmująca się modyfikacjami pojazdów marki Ford na potrzeby konkretnych klientów. Firma ta zgłosiła Mustanga Macha-e jako radiowóz do wspomnianych testów, które przeprowadzono we wrześniu. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane jesienią, ale już wiadomo, że testy przebiegły pomyślnie.

Czy zobaczymy na amerykańskich ulicach elektrycznego Mustanga? To wszystko zależy od decyzji organów, ale byłby to dość ciekawy widok, którym już teraz można się delektować.

Ford Mustang Mach-e
Ford Mustang Mach-e© fot. mat. prasowe / Ford
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)