Aston Martin pokazał pierwsze zdjęcia nowego Vantage Roadster

Aston Martin pokazał pierwsze zdjęcia nowego Vantage Roadster

Aston Martin Vantage Roadster
Aston Martin Vantage Roadster
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Filip Buliński
07.10.2019 10:55, aktualizacja: 22.03.2023 17:50

Nieco ponad rok kazał nam Aston Martin czekać na otwartą wersję swojego najmniejszego modelu. I choć producent równocześnie dopina prace nad DBX-em, swoim pierwszym SUV-em, znalazł trochę czasu na zaprezentowanie oficjalnych zdjęć Vantage’a Roadster.

W wywiadzie z australijską gazetą "Car Advice", dyrektor kreatywny Marek Reichmann zapowiedział oficjalną prezentację na wiosnę 2020 roku. Wciąż niepewny jest los V12 w nowym Vantage Roadster, choć Reichmann zapewnia, że właśnie taki silnik chciałby tam zobaczyć.

Do napędu najpewniej służyć będzie silnik znany z Coupe – podwójnie uturbione V8 (zapożyczone od Mercedes-AMG) o pojemności 4 litrów. Dysponuje mocą 510 KM i 685 Nm momentu obrotowego. Zagadką pozostaje także obecność oczekiwanej manualnej skrzyni. Wygląda na to, że klienci będą skazani na 8-biegowy „automat”.

Aston Martin Vantage Roadster
Aston Martin Vantage Roadster© fot. materiały prasowe

Co z osiągami? Tu również nic nie zostało jeszcze zdradzone, jednak znając realia, roadster Aston Martin będzie nieznacznie wolniejszy od swojego zamkniętego brata. Waga z pewnością wzrośnie, biorąc pod uwagę fakt skomplikowanego mechanizmu otwierania dachu. Podobnie jak w DB11 Volante, także i tu zdecydowano się na miękki dach.

Co do ceny, będzie ona z pewnością wyższa niż w przypadku Vantage’a Coupe, którego cennik startuje od ok. 140 tys. euro (ok. 613 tys. zł), główny konkurent Astona Martina Vantage Roadster - Porsche 911 Carrera S Cabriolet - startuje od 664 tys. zł.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)