Samochód z oferty VWFS Autonomia to pewność, elastyczność i wygoda

Materiał powstał przy współpracy z Volkswagen Financial Services

Zakup pojazdu używanego to droga przez pole minowe – wśród setek aut o wątpliwej historii trudno znaleźć takie, które można wybrać bez ryzyka wpadki. Tak jest od wielu lat, jednak jakiś czas temu pojawiło się światełko w tunelu – oferta Autonomia to sposób na zakup pewnego samochodu używanego marek Volkswagen, Škoda, Seat, Audi oraz Porsche.

Każdy z nas to przechodził. Najpierw poszukujemy wymarzonego samochodu na portalach aukcyjnych. Wybieramy kilka interesujących nas ofert i przeprowadzamy telefonicznie wywiad z właścicielem. Z rozmowy wynika, że oferowane auto jest jedyną w swoim rodzaju perełką. Prawdziwa okazja, jednak tylko w teorii, ponieważ wystarczą wstępne oględziny, aby zauważyć, że samochód ma np. wypadkową przeszłość. Rozczarowanie, nerwy i zmarnowany czas gwarantowane.

Wielu nabywców aut z drugiej ręki miało nie jedną, ale kilka takich sytuacji, co sprawia, że zaczynają sobie zadawać pytanie – jak kupić używany pojazd, aby być pewnym jego przeszłości, nie martwić się o bezpieczeństwo swoich bliskich podczas jego eksploatacji? Jak znaleźć samochód, którego – zatajona przez sprzedawcę celowo – awaryjność nie doprowadzi nas ruiny finansowej? No i jeszcze, gdzie szukać pojazdów, które mają atrakcyjną formę finansowania? Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale dziś jest to możliwe.

Jak jeździć prawie nowym samochodem, płacąc tylko niską opłatę miesięczną?

Zamiast szukać samochodu używanego w ogłoszeniach internetowych lub przydrożnych komisach, można przyjechać do salonu interesującej nas marki, które coraz częściej poza nowymi autami sprzedają również używane. Najczęściej są tam auta odkupione przez salon od kierowcy, który kupił tam nowy samochód, a przede wszystkim modele, które zostają w rękach dealerów po zakończeniu okresu leasingu lub wynajmu. Coraz większą sieć takich punktów sprzedających auta używane mają marki Grupy Volkswagen (np. VW, Audi, Seat czy Škoda), korzystające z usług finansowych Volkswagen Financial Services.

Gdy mamy już wybrane auto, pora na jego zakup. Coraz więcej osób korzysta z nowoczesnych form finansowania takich jaki leasing czy kredyt z niskimi ratami. Niskie raty to nie marketingowy trick. Takie raty są niskie nie tylko z nazwy. Ten nowoczesny model finansowania – dostępny zarówno dla firm (leasing), jak i klienta prywatnego (kredyt) – polega na tym, że za auto płacimy tylko tyle, ile traci ono na wartości w okresie finansowania. Zwykle jest to okres: 24, 36 lub 48 miesięcy.

A mówiąc najprościej – niskie raty to oferta podobna do abonamentu. Płaci się miesięczne opłaty za użytkowanie auta tak jak np. w przypadku rachunku za smartfona lub energię elektryczną.

Kiedy warto wybrać niskie raty? W klasycznym kredycie i leasingu chodzi o to, aby w finansowaniu spłacić całą wartość auta, a na końcu stać się jego właścicielem. Natomiast kredyt lub leasing z niskimi ratami jest dobrym rozwiązaniem, gdy wcale nie chcemy po latach stać się posiadaczem – już nienowego – samochodu, którym jeździmy od dłuższego czasu, ale mamy możliwość jego zmiany na inny, nowszy samochód.

Samochody używane, ale z salonu

Dzięki nowoczesnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services możemy pozwolić sobie na zakup samochodu znacznie nowszego auta, wyższej klasy lub z lepszym wyposażeniem i mocniejszym silnikiem, niż gdybyśmy kupowali je za odkładaną przez lata gotówkę. Jest to możliwe dlatego, że raty są niższe niż w klasycznym finansowaniu, ale także dlatego, że w Autonomii – pod taką nazwą Volkswagen Financial Services oferuje młode używane auta dostępne w leasingu i kredycie z niskimi ratami – dostępne są głównie kilkuletnie samochody w bardzo dobrym stanie technicznym (są szczegółowo weryfikowane przed włączeniem ich do oferty).

Wystarczy więc wybrać auto dla siebie i skonfigurować ofertę finansowania, decydując się na odpowiadającą nam długość umowy, wysokość pierwszej wpłaty (można wybrać od 0 do 30%) oraz deklarowany przebieg roczny – co ważne, przy podpisywaniu umowy wcale nie musimy decydować, w jaki sposób chcemy ją zakończyć, a to bardzo wygodne.

W ofercie Autonomia mamy trzy możliwości zakończenia umowy. Pierwszą, domyślną opcją jest zwrot samochodu do salonu – jeździmy nim przez okres umowy, spłacając nie całą, ale część wartości, a następnie oddajemy auto i nie musimy zawracać sobie głowy np. jego sprzedażą na rynku wtórnym. A to również nie należy do przyjemnych zadań.

Jeżeli przykładowo zżyjemy się z tym samochodem i chcemy go użytkować nadal, to na koniec umowy możemy spłacić całą jego wartość i stać się właścicielem pojazdu. Są na to dwa sposoby. Po prostu kupujemy auto za gotówkę, wtedy płacimy cenę z umowy, znaną już podczas jej podpisywania. Można również pozostałą wartość auta spłacać w ratach.

Wybór młodych i sprawdzonych samochodów z sieci dilerskiej marek Grupy Volkswagen, możliwość swobodnej konfiguracji umowy i określenia kwoty miesięcznej opłaty, wybór jednego z trzech sposobów jej zakończenia, brak konieczności odkładania dużej ilości gotówki, a także brak problemów związanych ze znalezieniem auta w stanie zgodnym z opisem sprzedawcy i na koniec sprzedaży pojazdu na rynku wtórnym – to najważniejsze cechy Autonomii.

Więcej szczegółów – a także bazę kilkuset dostępnych samochodów – można znaleźć na stronie programautonomia.pl

Materiał powstał przy współpracy z Volkswagen Financial Services

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Media corner:

Volvo Studio Talks - nowa inicjatywa marki poświęcona bezpieczeństwu Nowa, elektryczna ikona motoryzacji – Ford Mustang Mach-E Markowe ksenony – bezpieczeństwo z gwarancją Harley-Davidson oferuje pracę marzeń Gdzie muzyka brzmi najlepiej? Inspiracyjna podróż z Wojtkiem Urbańskim Pewny adres - najnowszy Golf konsekwentnie rozwija to, co było siłą jego poprzedników Porozmawiajmy o zakupach samochodów Magiczne spotkanie flotowe – druga edycja Kobiecej Floty już w marcu 2015 r. Auto służbowe – hulaj dusza, mandatów nie ma? Volkswagen oferuje swoje auta w leasingu przez Internet Škoda – wszystko to, co ważne Tankuj LPG, oszczędzaj na przyjemności

Popularne w tym tygodniu:

Polacy coraz chętniej kupują elektryki. A ich właściciele już wkrótce przyjadą do Modlina Elektromobilność na wyciągnięcie ręki już 25 czerwca na Torze Modlin EV Experience Elektromobilność nabiera rozpędu. Polska zaczęła gonić Europę Baterie made in Poland. Jak stajemy się liderem elektromobilnych inwestycji