Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Jak łatwo odwrócić klamrę pasa? Potrwa to kilka sekund

Jeśli nigdy ci się to nie zdarzyło, to pewnie za krótko masz samochód. Odwracająca się klamra pasa bezpieczeństwa to przekleństwo, z którym nie wiadomo co zrobić. Z kolei zapinanie siebie, a zwłaszcza dziecka skręconym pasem może być dla niego bardzo niebezpieczne. Zobacz, jak odwrócić klamrę w kilka sekund.

Klamra pasa bezpieczeństwa obraca się o 180 stopni względem prawidłowej pozycji i nie bardzo wiadomo co z tym zrobić? Zanim po kilkunastu próbach naprawienia tej sytuacji zaczniesz myśleć o demontażu całego pasa, zobacz, jak prosto i szybko można to zrobić samemu. Działa nawet przy najciaśniejszej przelotce w klamrze.

Dziecko powyżej 36 kg: w foteliku czy bez? Bezpieczne rozwiązania są, ale nie każdy o nich wie

Przyjęło się, że foteliki kończą się na wartości 36 kg. Kiedy dziecko staje się większe, przewożone jest w urządzeniach alternatywnych, które…

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 2] Opony z kolcami – budowa, przeznaczenie, gdzie można ich używać Studzenie silnika po intensywnej jeździe. Jak schładzać turbinę? Opony letnie na felgi. Już czas na zmianę Tuleje zawieszenia: mały problem, a męczy Sposób na tańsze OC. Jest uprzywilejowana grupa Podstawy aerodynamiki pojazdów [cz. 3]: Diabeł tkwi w szczegółach - problemy konstruktorów Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru [cz. 1] Jak polerować karoserię? Polerowanie Nissana 350Z Bomba w samochodzie? - pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa Najgorsze silniki benzynowe, których nie polecamy w samochodach używanych Dorabianie kluczyka do samochodu - ile kosztuje i czy jest to trudne?

Popularne w tym tygodniu:

Ile kosztuje wypalanie sadzy i czyszczenie filtra DPF? Kamperem na wakacje - ile to kosztuje? Opłaty, o których trzeba pamiętać Zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu przez internet. Jak to zrobić? Wymiana licznika w aucie – sprawdziliśmy, jak przebiega proces legalizacji "nowego" przebiegu Hak holowniczy - podpowiadamy jak kupić, zamontować i zalegalizować Światła pozycyjne to nie to samo co postojowe. Czym się różnią? Finansowanie na Otomoto - sprawdziłem, jak wyglądają oferty kredytów