7 modeli samochodów, które nie doczekały roku 2017

Co roku świat motoryzacji opuszcza szereg modeli. Jedne zapadają w pamięć na długo, inne są bez znaczenia dla historii automobilizmu. Jakich samochodów nie kupimy już w salonach w 2017 roku?

Ten artykuł ma 7 stron:

Brytyjskie gran turismo

Aston Martin DB9

Aston Martin wprowadził DB9 do produkcji w 2004 roku. Możemy przysiąc, ze debiut następcy DB7 był wczoraj, a jednak — minęło już dwanaście lat! Model ten bez wątpienia należy do kanonu klasy gran turismo. Zostanie zapamiętany jako piękny, typowo brytyjski wóz, stworzony wręcz idealnie dla Jamesa Bonda.

Za projekt tej maszyny odpowiadał Henrik Fisker. Pierwszą odsłonę DB9 zobaczyliśmy w 2003 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Nadwozie tego wozu było wtedy bardzo gładkie i smukłe. To z czasem się nieco zmieniło.

Aston Martin DB9 po liftingu

W 2013 roku Aston Martin przeprowadził lifting tego modelu. DB9 stało się wyraźniejsze, nieco ostrzejsze od pierwotnego projektu. Warto tu dodać, że na bazie DB9 powstał także agresywnie prezentujący się DBs.

Serce DB9 - wolnossąca widlasta dwunastka

W przypadku tego wozu równie istotne co wygląd, jest jego serce. Początkowo model ten był oferowany z V12 o pojemności 6 l, które generowało 450 KM i 569 Nm. Wraz z liftingiem koni mechanicznych przybyło. Klasyka gatunku GT w 2013 roku dostała zastrzyk mocy, który podbił ten parametr do pułapu 510 KM.

Zobacz również: Uczta dla zmysłów: pierwsza jazda Astonem Martinem DB11 V8 na filmie

Ostatnie egzemplarze DB9 zjechały z linii produkcyjnej w Gaydon w lipcu minionego roku. Tak prezentowało się 9 ostatnich egzemplarzy, w trakcie finalnej inspekcji:

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

World Endurance Championship 2014 – o co w tym wszystkim chodzi? Pojedynki samochodów z samolotami [cz. 1] W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z niedrogimi SUV-ami, Volvo XC90, Volkswagen Tiguan Ultrarzadkie samochody z lat 2000-2010 [cz.1] Audi A7 Sportback vs Sportback Concept - wersja produkcyjna kontra koncept Współczesne samochody, które nie są egzotykami, ale będą cenionymi klasykami [cz.1] Rodzinny Samochód Roku 2013 - wybór redakcji Autokult.pl Rodzinny Samochód Roku 2014 Czytelników Autokult.pl [ankieta] Nowe Audi A5 i S5 kontra stare - jak się zmieniło niemieckie coupé? Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z autami uterenowionymi, Audi S8 plus i Autodrom Škody Akumulatory w autach elektrycznych ulepszają się i zmieniają świat na lepsze

Popularne w tym tygodniu:

Koncept Bugatti Veyrona ma już 20 lat. Na początku było słowo Telematyka to zysk dla pracodawcy i pracownika. Poprawia bezpieczeństwo i komfort pracy, pozwala na dodatkowe zarobki