Zatrzymali ciężarówkę, która nie powinna być na drodze. Kilka godzin wcześniej przeszła przegląd

Zatrzymali ciężarówkę, która nie powinna być na drodze. Kilka godzin wcześniej przeszła przegląd

Niesprawny man tego samego dnia przeszedł przegląd.
Niesprawny man tego samego dnia przeszedł przegląd.
Źródło zdjęć: © fot. Świętokrzyska policja
Aleksander Ruciński
07.08.2020 06:18, aktualizacja: 22.03.2023 10:39

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której stan techniczny już na pierwszy rzut oka budził wątpliwości. Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli szereg poważnych uchybień. Najciekawsze jest jednak to, że pojazd kilka godzin wcześniej przeszedł przegląd techniczny.

Policjanci patrolujący okolice Skarżyska-Kamiennej zwrócili uwagę na nadmiernie dymiącą ciężarówkę. Postanowili zatrzymać ją do kontroli, by przeprowadzić badanie emisji spalin. Jak się jednak okazało, nie był to jedyny problem.

Kontrola wykazała również stłuczone tylne światło i poważne wycieki płynów eksploatacyjnych. Funkcjonariusze stwierdzili, że man w takim stanie nie nadaje się do dalszej jazdy. Ich opinia całkowicie rozmija się z oceną diagnosty, który kilka godzin wcześniej przybił w dowodzie pieczątkę z ważnym przeglądem.

Policja będzie teraz ustalać w jaki sposób pojazd w takim stanie otrzymał pozytywny wynik badania technicznego. Zajmie się też 41-letnim kierowcą, który prowadził niesprawną ciężarówkę bez wymaganych uprawnień. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 1000 zł. Man trafił natomiast na policyjny parking.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)