Wiózł caddy'ego na podeście ciągnika. Niemiecką policję zawiadomił świadek

Wiózł caddy'ego na podeście ciągnika. Niemiecką policję zawiadomił świadek08.11.2022 11:53
Taki ładunek musiał przykuć uwagę
Taki ładunek musiał przykuć uwagę
Źródło zdjęć: © policja | Polizeipräsidium Karlsruhe

Niektórzy kierowcy mają dość luźne podejście do kwestii transportu pojazdów. W przeciwieństwie do niemieckiej policji, która zwraca baczną uwagę na takie wykroczenia. Caddy wiezione na podeście ciągnika siodłowego nie mogło więc umknąć władzom.

O nietypowym transporcie zatrzymanym na terenie Niemiec donosi portal 40ton.net. Ciężarowa scania, na której umieszczono osobowego volkswagena caddy, zwróciła uwagę kierowców poruszających się autostradą A5. Jeden z nich zadzwonił na policję informując o "prowizorycznym transporcie i braku zabezpieczenia ładunku".

Gdy funkcjonariusze namierzyli podejrzany zestaw okazało się jednak, że ładunek jest zabezpieczony - auto stało na paletach i było przymocowane pasami, co jednak w żaden sposób nie tłumaczy kierującego scanią. Policjanci uznali taki transport za niedopuszczalny i zakazali dalszej jazdy.

Jakby tego było mało, kierowca przekroczył normy czasu pracy, a pojazd, którym się poruszał był wyposażony w niewłaściwe tablice rejestracyjne z czerwonym fontem. W świetle niemieckiego prawa pozwalają one wyłącznie na wykonywanie jazd próbnych lub przejazdów pomiędzy dealerami czy warsztatami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)