Wiózł caddy'ego na podeście ciągnika. Niemiecką policję zawiadomił świadek

Wiózł caddy'ego na podeście ciągnika. Niemiecką policję zawiadomił świadek

Taki ładunek musiał przykuć uwagę
Taki ładunek musiał przykuć uwagę
Źródło zdjęć: © policja | Polizeipräsidium Karlsruhe
Aleksander Ruciński
08.11.2022 11:53, aktualizacja: 08.11.2022 12:08

Niektórzy kierowcy mają dość luźne podejście do kwestii transportu pojazdów. W przeciwieństwie do niemieckiej policji, która zwraca baczną uwagę na takie wykroczenia. Caddy wiezione na podeście ciągnika siodłowego nie mogło więc umknąć władzom.

O nietypowym transporcie zatrzymanym na terenie Niemiec donosi portal 40ton.net. Ciężarowa scania, na której umieszczono osobowego volkswagena caddy, zwróciła uwagę kierowców poruszających się autostradą A5. Jeden z nich zadzwonił na policję informując o "prowizorycznym transporcie i braku zabezpieczenia ładunku".

Gdy funkcjonariusze namierzyli podejrzany zestaw okazało się jednak, że ładunek jest zabezpieczony - auto stało na paletach i było przymocowane pasami, co jednak w żaden sposób nie tłumaczy kierującego scanią. Policjanci uznali taki transport za niedopuszczalny i zakazali dalszej jazdy.

Jakby tego było mało, kierowca przekroczył normy czasu pracy, a pojazd, którym się poruszał był wyposażony w niewłaściwe tablice rejestracyjne z czerwonym fontem. W świetle niemieckiego prawa pozwalają one wyłącznie na wykonywanie jazd próbnych lub przejazdów pomiędzy dealerami czy warsztatami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)