Toyota MR2 powróci? Pomóc w tym ma Subaru

Toyota MR2 powróci? Pomóc w tym ma Subaru

MR2 zniknęła z rynku ponad dekadę temu
MR2 zniknęła z rynku ponad dekadę temu
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Toyota
Michał Zieliński
12.12.2018 11:54, aktualizacja: 28.03.2023 12:23

Fani sportowych toyot mają powody do radości. Po świetnie przyjętej GT86, zjawiskowym Yarisie GRMN oraz nadchodzącej Suprze pojawić może się jeszcze jeden model. Miałby to być następca MR2 stworzony razem z Subaru.

Widać, że Toyota wkręciła się w robienie samochodów sportowych we współpracy z innymi producentami. Pierwszym takim autem był model GT86, przygotowany razem z Subaru. Teraz czekamy na premierę piątej generacji Supry, która dzieli podzespoły z nowym BMW Z4. Na tym jednak Japończycy nie przestają. Pojawiają się plotki o kolejnym podobnym projekcie.

Raz jeszcze Toyota miałaby ponownie współpracować z Subaru, by tym razem zaproponować auto z silnikiem umieszczonym centralnie. Byłoby to spełnienie nadziei Tetsuyi Tady, który chce, by Toyota raz jeszcze oferowała trzy sportowe wozy, jak robiła to w latach 80. i 90. Jak miałby nazywać się nowy model? Biorąc pod uwagę umieszczenie silnika, najbardziej odpowiednią byłaby MR2.

Na ten moment nie wiemy, co mogłoby napędzać samochód. Prawdopodobnie będzie to jednostka typu boxer, być może 2,4-litrowy motor, który ma trafić pod maskę drugiej generacji GT86. Z drugiej strony, niedawno pojawiły się plotki, że Toyota rzekomo rozważa elektrycznego następcę MR2. Niezależnie od decyzji, zapowiada się kolejny powrót legendy z Japonii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)