To już jest koniec. Kolejny model znika z Polski

Tradycyjne kombi i sedany stopniowo ustępują miejsca modnym SUV-om. Segment D, jaki znaliśmy jeszcze niedawno, kurczy się w oczach. Właśnie żegnamy kolejnego reprezentanta tego gatunku.

Peugeot 508 SW po liftinguPeugeot 508 SW po liftingu
Źródło zdjęć: © Autokult | FIlip Buliński
Aleksander Ruciński

Mowa o Peugeocie 508, którego druga generacja zadebiutowała w 2018 roku, a pięć lat później przeszła lifting. Modernizacja jednak nie przyczyniła się do poprawy wyników sprzedaży - auto pozostało dość niszowym produktem.

Ostatecznie Peugeot zdecydował się zrezygnować z tego modelu. Samochód zniknął już z polskiego konfiguratora, więc klienci stracili możliwość zamówienia auta do produkcji. Chętni mogą jedynie wybierać spośród aut dostępnych jeszcze u dealerów. Muszą się jednak pospieszyć, gdyż liczba aut jest ograniczona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Peugeot 508 PSE - chuligan z trzema paskami

Rolę 508 w gamie przejmą SUV-y w postaci 5008 i 3008 oraz crossover 408. Szkoda, że kolejny klasyczny przedstawiciel segmentu D znika bez bezpośredniego następcy. Renault Talisman, Ford Mondeo, Mazda 6 i Volkswagen Passat Sedan to modele, które pożegnaliśmy w ostatnich latach. Teraz dołącza do nich również urodziwy francuz.

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ