TestyHondaTest wideo: Honda CR-V - prawdziwa dobra zmiana

Test wideo: Honda CR-V - prawdziwa dobra zmiana

Mateusz Żuchowicz
17.11.2023 12:34

Honda CR-V to najpopularniejszy model w historii marki i w sumie wcale mnie to nie dziwi, bo w wielu markach to właśnie SUV-y wiodą prym w gamach modelowych. Tutaj mamy do czynienia już z szóstą generacją tego model i moim zdaniem może nieco namieszać na rynku.

Kiedy popatrzy się na ten samochód, można mieć wrażenie, że Honda czerpała nieco inspiracji z Volvo XC60 i Jeep'a Grand Cherokee, ale to nie jest zabronione, a moim zdaniem nowe CR-V naprawdę dobrze wygląda. Zadziorny przód, ostre przetłoczenia i ciekawy tył, powodują, że CR-V wygląda lekko i zgrabnie. Widać, że Honda chce przyciągnąć do siebie nowych klientów. Młodszych klientów.

Honda CR-V
Honda CR-V© WP

Nie zaskoczę was również tym, że nowej CR-Vce się urosło, co nie jest niczym nadzwyczajnym w dzisiejszych czasach. Wszystkie samochody z generacji na generację rosną i tutaj nie jest inaczej. CR‑V nowej generacji jest teraz 10 mm szerszy i aż 106 mm dłuższy od poprzednika, ale jest za to 16 mm niższy. Zmienił się również rozstaw osi, który zwiększono o 40 mm.

Honda CR-V
Honda CR-V© WP

Wnętrze już nieco mniej zaskakuje, bo Honda wraz z nowymi modelami coraz bardziej unifikuje projekty kokpitów. To, co widzimy w CR-V możemy spotkać, chociażby w Hondzie Civic, czy ZR-V. Oczywiście nie jest to projekt identyczny, ale mamy tutaj do czynienia raczej z grą detali niż fantazji przy projektowaniu.

Honda CR-V
Honda CR-V© WP

Najważniejsze w tym samochodzie jest jednak to, czego nie widać. Bo poza wyjątkowym rozwiązaniem pod względem napędu, Honda sprawiła coś, czego zupełnie się nie spodziewałem, a co zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie, że długo będę wspominał to auto. O co chodzi? Zapraszam do obejrzenia materiału wideo znajdującego się u góry. Miłego seansu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)