TestyOpelTest: Opel Mokka - jeszcze nie jestem taki stary

Test: Opel Mokka - jeszcze nie jestem taki stary

Mateusz Żuchowicz
17.05.2021 08:40, aktualizacja: 30.09.2022 18:45

Najnowsza Mokka to samochód, który ma być niczym gwiazda Betlejemska prowadząca Opla w kierunku nowego wizerunku. Wizerunku, który nie jest kojarzony z nudnymi i stonowanymi samochodami, a modelami kierowanymi głównie do ludzi młodych, które są nowoczesne i stylowe. Czy to się udało?

Opel Mokka - test wideo

Nie będę oszukiwał ani zbytnio przedłużał. Moim zdaniem tak, bo ten samochód wygląda naprawdę świeżo. Ciężko jest w nim znaleźć jakiekolwiek elementy stylistyczne przeniesione z innych modeli, a to akurat bardzo ważne. To wreszcie pierwszy od wielu lat nowoczesny i ciekawy projekt. Ja do tego dostałem do testów odmianę GS line, która dodatkowo ma nadawać charakteru.

We wnętrzu również nie mamy do czynienia z ewolucją, ani nawet rewolucją. To zupełnie nowy projekt, który, tak bardzo odstaje od innych modeli tej marki, że ciężko jakkolwiek je porównywać. Można powiedzieć, że Opel grubą i zdecydowaną kreską odciął się od przeszłości. I dobrze!

Niestety nowa Mokka nie jest bez wad, a najwięcej z nich dostrzeżecie z podczas jazdy. Auto, choć większość swojego życia spędzi w mieście, to moim zdaniem nie jest do niego w 100% przystosowane. Zawieszenie i układ kierowniczy skrywają w sobie pewną tajemnicę, którą ciężko jest rozwiązać i znaleźć powód ich specyficznego działania. Najgorsza jest jednak automatyczna skrzynia biegów, która jakby buntowała się na każdym kroku, manifestując, że ma swoje lata i nie zamierza dostosowywać się do młodzieżowego trybu życia.

Czy Opel wie, co robi, oraz czy inni uważają podobnie jak ja? To wszystko postanowiłem sprawdzić w tym filmie. Zapraszam!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)