TestyMercedes-BenzTest: Mercedes-AMG G63 - kłuje w oczy, spełnia marzenia i jest jak obuwie

Test: Mercedes-AMG G63 - kłuje w oczy, spełnia marzenia i jest jak obuwie

Maciej Gomułka
05.05.2022 09:34, aktualizacja: 30.09.2022 11:40

Klasa G jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych modeli na rynku. Kiedyś był to samochód użytkowy o nieprzeciętnych zdolnościach terenowych. Dzisiaj to model, który przez swój luksusowy wymiar może stanowić wyznacznik statusu społecznego. O tym, co może się podobać lub nie w modelu G63 będzie w tym filmie.

Mercedes-AMG G63 - test wideo

Ten model od dekad zachowuje swój stylistyczny charakter, lecz w wyniku wielu kosmetycznych zmian trochę stracił swój pierwotny, surowy wygląd. Ostatnie wcielenie Klasy G jest wizualnie delikatniejsze względem poprzednika i nawet w najbardziej drapieżnej wersji, jaką jest G 63, może u niektórych budzić skojarzenia z samochodem bulwarowym.

Tak oczywiście nie jest i ten model to nadal symbol dominacji na drodze a jego właściwości terenowe sprawiają, że jest bezkonkurencyjny na tle innych, seryjnych samochodów, jednak przez swój luksusowy charakter offroad do tego auta po prostu nie pasuje.

Klasa G to marzenie wielu fanów motoryzacji, zwłaszcza w najmocniejszej wersji silnikowej, w której układ wydechowy został nieco wyciszony, ale nadal sprawia, że serce kierowcy bije szybciej. Czy funkcjonowanie z takim samochodem na co dzień to festiwal kompromisów? Tego dowiecie się w tym filmie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)