TestyKiaTest: Kia Niro PHEV – auto bez wstecznego biegu

Test: Kia Niro PHEV – auto bez wstecznego biegu

Mateusz Żuchowicz
25.07.2022 09:33, aktualizacja: 30.09.2022 10:43

Kia Niro należy do najpopularniejszego segmentu samochodów w Polsce, czyli do tzw. C-SUV. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 roku zarejestrowano u nas 38 tysięcy egzemplarzy takich aut, co oznacza, że stanowią one blisko 22 proc. ogólnej sprzedaży. Najnowsze wcielenie tego modelu ma więc ciężkie zadanie.

Kia Niro - test wideo

Najnowsze wcielenie Kii Niro zostało zaprojektowane od podstaw, co oznacza, że raczej próżno szukać w nim nawiązań do swojego poprzednika. Auto z wyglądu zmieniło się całkowicie i choć widać w nim ciekawe rozwiązania stylistyczne, to trzeba przyznać, że jest to samochód z grupy tych bezkompromisowych. Nowe Niro albo się komuś spodoba, albo nie.

Wnętrze to już coś zupełnie innego, bo tutaj bez problemu możemy znaleźć nawiązania do innych modeli tej marki. Można powiedzieć wprost, że wnętrze wydaje się znajome. Oczywiście nie obyło się bez dbania o naszą planetę, bo wnętrze najnowszego Niro w dużej części zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Bardzo ważną kwestią są również same napędy, bo najnowsze Niro będzie oferowało tylko odmianę HEV, PHEV i całkowicie elektryczną wersję. Nie znajdziecie w ofercie tego modelu czysto spalinowych jednostek. Takie czasy! Jest jednak parę ciekawostek w tym samochodzie, o których warto wspomnieć, i które naprawdę mogą robić wrażenie. Zapraszam na test wideo, w którym dowiecie się dużo więcej o najnowszym modelu Kii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)