Opel Vectra C

Generacja
Opel Vectra C Zobacz 2 zdjęcia

Trzecia generacja Opla Vectry została po raz pierwszy publicznie zaprezentowana w 2002 roku w Genewie i jeszcze w tym samym roku, w marcu, pierwsze egzemplarze tego modelu trafiły do salonów. Co ciekawe debiut Opla Vectry C znacznie odwlekł się w czasie, gdyż początkowo planowano, że samochód zostanie zaprezentowany jeszcze w 2001 roku we Frankfurcie, razem z Saabem 9-3. Z powodu opóźnień koncern General Motors musiał jednak przełożyć prezentację.

Opel Vectra C początkowo był dostępny w salonach samochodowych jedynie w dwóch wersjach: jako 4-drzwiowy sedan typu notchback i 5-drzwiowy hatchback (inaczej Opel Vectra C GTS), przypominając pod tym względem pierwszą generację Vectry.

Jednak już po roku od wypuszczenia na rynek pierwszych modeli Opla Vectry C niemiecka firma wprowadziła do sprzedaży również Opla Vectrę C kombi w wersji 5-drzwiowej, która charakteryzowała się nieco większym rozstawem osi niż Vectra C sedan oraz hatchback.

Opel Vectra C powstał na płycie podłogowej Epsilon, która jest również charakterystyczna dla takich samochodów jak Buick LaCrosse, Pontiac G6 czy Saab 9-5.

Skrzynia biegów w Oplu Vectrze C znowu, tak jak w przypadku drugiej generacji Vectry, przeszła solidne zmiany. Tym razem Opel zadecydował, że w modelu Vectra C znowu dostępna będzie 6-biegowa skrzynia ręczna, charakterystyczna już dla Vectry A. Klienci, którzy decydowali się na zakup Opla Vectry C, mieli jeszcze do wyboru 5-biegową skrzynię manualną i 6-biegową skrzynię automatyczną, która również była nowością.

Włodarze firmy Opel postanowili, że produkcja Opla Vectry C nie będzie rozdzielona na kilka kontynentów, lecz skupi się na zakładach w Anglii i Niemczech. Wyjątkiem był Egipt, w którym jedna fabryka nadal produkowała trzecią generację Opla Vectry.

3.97
Ocena na postawie 124 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaOpel
ModelOpel Vectra
Produkcja od2002
Produkcja do2005

Wybrane wersje Opel Vectra C

Inne generacje Opel Vectra

Inne modele Opel

Oceny użytkowników (115)

Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6

Opel Vectra C: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie