Hyundai Trajet XG

Model
Hyundai Trajet XG Zobacz 2 zdjęcia

Hyundai Trajet XG to minivan przeznaczony dla 7 osób. Debiutował podczas targów samochodowych w Seulu w 1999 roku, gdzie ustanowił rekord w ilości sprzedanych egzemplarzy samochodu w dniu premiery. Jest bliźniaczym modelem Huyndai Trajet - oznaczenie XG odnosi się do wersji wypuszczonej na rynek Południowej Korei.

Hyundai Trajet XG - historia

Nazwa Hyundai Trajet XG pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego ''dotarcie z jednego punktu do drugiego''. Minivan produkowany był przez Hyundai Motor Company między 1999, a 2008 rokiem. Na początku sprzedawany w Korei, na europejski rynek trafił w marcu 2000 roku, gdzie debiutował podczas targów samochodowych w Londynie. W produkcji zastąpił Huyndaia Santano, a jego następcą został Huyndai Entourage. Za największych konkurentów uważa się Kię Carnival i Toyotę Siennę.

Hyundai Trajet XG – dane techniczne

Standardowa wersja wyposażona jest w silnik o pojemności 2 l. W minivanie wymiennie używano trzech wersji jednostek Hyundaia: benzynowego Sirius L4, również benzynowego Beta L4, mocniejszego Delta V6 i jedynego działającego na Diesel'u VM Motori CRDI L4. Obsługiwały je dostępna w dwóch wersjach skrzynia biegów: manualna 5-biegowa i automatyczna z 4 biegami.

Hyundai Trajet XG – wymiary

Minivan posiadał długość 4695 mm i szerokość 1840 mm, przy wysokości 1760 mm. Posiadał bardzo pojemny bagażnik o pojemności 304 litrów.

Hyundai Trajet XG - wyposażenie

Standardowym wyposażeniem Hyundai Trajet XG były poduszki powietrzne umieszczone po bokach, w kierownicy i nad schowkiem po stronie pasażera siedzącego z przodu. Ponadto wyposażenie obejmowało ABS z systemem EBD, wspomaganie układu kierowniczego, klimatyzację, elektrycznie regulowane okna z przodu i z tyłu, radio i zmieniarkę CD w systemie stereo. Trajet XG posiada trzy rzędy foteli, które można w dowolny sposób modyfikować. Pozwalało to na uzyskanie dodatkowego miejsca w bagażniku czy miejsca dla rzeczy o dużych gabarytach w przypadku wymontowania siedzeń. Przednie siedzenia obracają się o 180 stopni podczas postoju, co pozwala na ustawienie foteli twarzą do pasażerów siedzących z tyłu. Dodatkową opcją było złożenie tylnych siedzeń w stół, który producenci proponują wykorzystać jako przenośne biuro lub miejsce na rodzinny piknik. Dodatkowo auto posiadało 5-letnie ubezpieczenie, które można było przekazywać na kolejnego właściciela.

Hyundai Trajet XG – osiągi

Hyundai Trajet XG posiada niezłe osiągi jak na sporych rozmiarów minivana. Jego prędkość maksymalna dochodzi do 170 km/h, a spalanie Hyundaia Trajet XG kształtuje się na poziomie ok. 11 l/100 km przy jeździe w mieście i ok. 8 l/100 km w trasie.

3.98
Ocena na postawie 22 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaHyundai
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Hyundai Trajet XG

Inne modele Hyundai

K - Inne modele

Hyundai Trajet XG: newsy, testy i recenzje

Niebezpieczna jazda na zderzeku - Škoda Safety

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie