Ford Figo

Model
Ford Figo Zobacz 5 zdjęć

Ford Figo to niewielkie auto segmentu B produkowane w Indiach od 2010 roku. W 2015 roku rozpoczęto produkcję drugiej generacji tego modelu.

Ford Figo - informacje ogólne

Ford Figo powstaje w fabryce Forda w Indiach. Największą popularnością model cieszy się na rynku indyjskim i afrykańskim. Do chwili obecnej wyprodukowano ponad 300.000 sztuk tego auta.

Figo zdobył wiele nagród i wyróżnień. W 2011 roku auto zostało wybrane Indyjskim Samochodem Roku. Tego samego roku auto zdobyło tytuł Samochodu Roku w RPA.

Samochód zasłynął również serią kontrowersyjnych reklam stworzonych przez firmę marketingową JWT. Reklamy przedstawiały karykatury znanych ludzi ze świata sportu, polityki i show biznesu. Najpopularniejsza z nich przedstawiała siedzącego za kierownicą Silvio Berlusconiego, który w bagażniku trzymał związane gwiazdy takie jak Kim Kardashian i Paris Hilton. Każdej reklamie towarzyszył podpis "Zostaw w tyle swoje obawy". Reklamy nie zostały przez Forda zatwierdzone. Amerykańska firma ostro skrytykowała JWT zarzucając jej brak profesjonalizmu.

Część egzemplarzy Forda Figo opuszczała fabryki z błędnym oprogramowaniem, które mogło sprawić, że w razie wypadku poduszki powietrzne nie zadziałają. Ford zadeklarował bezpłatną aktualizację oprogramowania we wszystkich wadliwych autach.

Ford Figo - dane techniczne

Pod maską Forda Figo montowane są benzynowe i wysokoprężne silniki o pojemnościach od 1.2 do 1.6 l i mocy do 100 KM. Dzięki małym rozmiarom i masie jest to zwinny, typowo miejski samochód. Dodatkowo podczas zakupów sprawdzi się prawie 300-litrowy bagażnik. Auto powstaje z 5-biegową, manualną i 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów.

Wnętrze auta nie wyróżnia się swoją stylistyką. W większości zostało wykonane z plastiku o srebrnej lub czarnej barwie. Ciemna kolorystyka sprawia, że utrzymanie czystości w środku nie będzie problemem. Kabina jest przystosowana do podróży w maksymalnie 4-osobowym gronie. Niestety w modelu tego segmentu nie znajdziemy dużo miejsca, przez co wyżsi pasażerowie tylnej kanapy mogą odczuwać dyskomfort.

W Europie powyższy model znany jest jako trzecia generacja Forda Ka.

3.86
Ocena na postawie 34 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFord
TypSamochód osobowy

Inne modele Ford

Ford Figo: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla z gigantycznym przebiegiem. Mechanik był zaskoczony

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie