Chevrolet Matiz

Model
Chevrolet Matiz Zobacz 2 zdjęcia

Chevrolet Matiz to miejski samochód osobowy znany także jako Daewoo Matiz (m.in. w Polsce) lub Chevrolet Spark. Niespójne nazewnictwo dotyczące tego modelu wynika z faktu, że produkujący go koncern Daewoo Motors został w 2002 r. wykupiony przez General Motors, w portfolio którego znajduje się właśnie marka Chevrolet.

Chevrolet Matiz – najważniejsze informacje

Chevrolet Matiz był produkowany przez 11 lat, od 1998 do 2009 r., i przez ten czas doczekał się dwóch generacji. Pierwsza generacja Chevroleta Matiza znajdowała się w sprzedaży do 2005 r., a druga weszła na rynek jeszcze w tym samym roku.

Chevrolet Matiz był sprzedawany głównie w Europie, z tylko jednym typem nadwozia, którym był 5-drzwiowy hatchback. Za wygląd Chevroleta Matiza odpowiadał Giorgetto Giugiaro, jeden z najbardziej znanych projektantów z Włoch.

Chevrolet Matiz nie imponował rzecz jasna gabarytami. Wymiary Chevroleta Matiza to 3,5 m długości oraz 1,5 m szerokości i wysokości. Rozstaw osi w Chevrolecie Matizie wynosił natomiast 2,35 m.

Chevrolet Matiz – dane techniczne

Silnik Chevroleta Matiza został umieszczony z przodu. Jak przystało na auto miejskie, nie posiadał on wielkiej pojemności. Klienci zainteresowani Chevroletem Matizem w najlepszym wypadku mogli kupić to auto z jednolitrową jednostką benzynową posiadającą cztery cylindry. Z kolei najmniejszy silnik Chevroleta Matiza miał pojemność wynoszącą raptem 0.8 l i był wyposażony w trzy cylindry.

W zależności od wersji silnika pod maską Chevroleta Matiza pracowało od 50 do 62 koni mechanicznych.

W Chevrolecie Matizie zastosowano napęd na przód, a skrzynia biegów samochodu miała pięć przełożeń w przypadku mechanizmu manualnego i trzy przełożenia w automacie (w późniejszych latach zwiększono ich liczbę do czterech).

3.54
Ocena na postawie 13 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentA

Generacje Chevrolet Matiz

Inne modele Chevrolet

A - Inne modele

Chevrolet Matiz: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie