Lexus SC

Model
Lexus SC Zobacz 4 zdjęcia

Lexus SC był luksusową osobówką, produkowaną z przeznaczeniem na rynek północnoamerykański w latach 1991-2010 w trzech generacjach. To dwudrzwiowe, obłe coupé bazowało na modelu Toyota Soarer, a za projekt nadwozia odpowiadało Calty Design Research Incorporated.

Lexus SC – dane techniczne

Lexus SC jest dwudrzwiowy i posiada 4-5 siedzeń. Pasażerowie tylnych siedzeń nie mają dla siebie zbyt dużo miejsca. Dach auta składa się pod klapę bagażnika, stąd jego niezbyt imponująca pojemność. Całkowite wymiary tego coupé klasy executive wynoszą 4515-4854 mm długości, 1790-1825 mm szerokości, 1370 mm wysokości, 2110 kilogramów masy całkowitej oraz 321 litrów pojemności bagażnika. Lexus SC charakteryzuje się tylnym napędem, automatyczną lub manualną skrzynią biegów i trzydrożnym katalizatorem. Bak Lexusa SC mieści 85 litrów paliwa.

Lexus SC – silnik i spalanie

Benzynowy silnik Lexusa SC pali średnio 12 litrów na 100 kilometrów, podobnie latem (włączona klimatyzacja), jak zimą. Ilość koni mechanicznych w zależności od typu silnika wynosi w Lexusie SC pomiędzy 225 a 290, moc maksymalna to 165-213 kW, a moment obrotowy waha się w granicach 285-419 Nm. Serce coupé stanowi silnik rzędowy bądź nawet ośmiocylindrowy (a każdy z nich jest czterozaworowy) układ o pojemności 2998-4298 cm3. Przyspieszenie Lexusa SC wynosi 6,4 sekundy do setki, natomiast samochód rozpędza się do 250 km/h. Gładka praca silnika nie pozwala odczuć aktualnej prędkości Lexusa SC, a drgania nie są przenoszone do wnętrza samochodu.

Lexus SC – opinia

Napęd Lexusa SC jest oceniany dosyć wysoko, hamulce jako skuteczne, a zawieszenie jako komfortowe, lecz momentami nieco zbyt sztywne. Systemy wspomagające pracę kierowcy to dodatkowy plus. Lexusa SC prowadzi się płynnie, a na zakrętach zachowuje się dość spokojnie, jednak po elektrycznym złożeniu dachu kabrioleta nie powinno się przekraczać prędkości 90 km/h. Gwałtowne porywy wiatru są wówczas ciężkie do zniesienia zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów jadących z tyłu. Na plus działa w Lexusie SC elektryczna regulacja kolumny kierowniczej oraz foteli, a także dostosowywana do warunków zewnętrznych, także przy złożonym dachu, klimatyzacja. Skromna wielkość tylnej kanapy pozwala na przewożenie tam małych dzieci, zwierząt bądź bagażu podręcznego.

4.27
Ocena na postawie 37 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaLexus
TypSamochód osobowy
SegmentG

Generacje Lexus SC

Inne modele Lexus

G - Inne modele

Lexus SC: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie