Kia Carnival

Model
Kia Carnival Zobacz 5 zdjęć

Kia Carnival to osobowe auto typu van produkowane od 1999 roku przez południowokoreańską firmę Kia. W samochodzie znajdziemy miejsce dla maksymalnie siedmiu osób. Największymi konkurentami Kia Carnival był Ssangyong Rodius i Chrysler Voyager. Auto charakteryzuje się funkcjonalnym i wygodnym wnętrzem. Siedzenia z drugiego i trzeciego rzędu z łatwością można składać i rozkładać. Na zatłoczonych parkingach sprawdzą się przesuwane drzwi boczne. Komputer pokładowy umieszczony jest w nietypowym miejscu – w podsufitce na wysokości głowy kierowcy.

Kia Carnival należy do segmentu K dużych vanów. Pierwsza generacja Kia Carnival bazowała na prototypie LS. Od 2006 roku ukazuje się druga generacja zmodyfikowana stylistycznie. W Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii auto znane jest jako Sedona, w Malezji zaś jako Naza Ria. W 2007 roku Kia Carnival otrzymał tytuł Najlepszego Minivana w plebiscycie magazynu MotorWeek.

Kia Carnival – dane techniczne

Kia Carnival posiada napęd przedni. W przednim zawieszeniu zastosowano kolumny Macphersona, natomiast w tylnym układ wielowahaczowy. Auto można dostać w wersji z silnikiem benzynowym lub silnikiem diesel. Silniki Kia Carnival charakteryzują się pojemnością 2199 – 2902 cm3 oraz mocą 126 – 195 KM. Gwarantują one maksymalną prędkość 168 – 197 km/h. Przyspieszenie do 100 km/h auto może osiągnąć w 12,9 – 17,3 s. Rzędowe silniki zawierają 4 – 6 cylindrów.

Maksymalny moment obrotowy Kia Carnival wynosi 310 – 436 Nm. Spalanie Kia Carnival to 8,3 – 11,3 l na 100 km. Pojemność bagażnika Kia Carnival wynosi 1159 – 3900 l. Można ją powiększyć poprzez wymontowanie foteli z pojazdu. Wymiary Kia Carnival to 4810 – 4925 mm długości, 1900 – 1985 mm szerokości i 1730 – 1815 mm wysokości.

Kia Carnival – opinie

Wśród zalet Kia Carnival należy wymienić przede wszystkim dużą przestrzeń i wygodne fotele. Auto posiada duże lusterka zewnętrzne, które zapewniają dobrą widoczność do tyłu. Na uwagę zasługują także czytelne i proste w stylistyce zegary. Atutem Kia Carnival jest płynnie pracująca automatyczna skrzynia biegów.

Mankamentem Kia Carnival jest nietypowo zlokalizowany komputer pokładowy, który może rozpraszać kierowcę. Ponadto zawieszenie niezbyt dobrze pracuje na nierównościach. Kierowcy skarżą się także na nietrwałe łożyska kół.

4.13
Ocena na postawie 27 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaKia
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Kia Carnival

Inne modele Kia

K - Inne modele

Kia Carnival: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie