Daewoo Korando

Model
Daewoo Korando Zobacz 3 zdjęcia

Daewoo Korando to trzydrzwiowy SUV, który jako Daewoo sprzedawany był w latach 1999 – 2001. Dzisiaj można spotkać go pod nazwą Tager, a produkowany jest przez rosyjski koncern TagAZ.

Daewoo Korando - historia

Nazwa Daewoo Korando to skrót od zdania ''Korea can do – Korea potrafi''. To kompaktowy crossover SUV, który jest drugą wersją produkowanego już od 1983 roku Ssang Yong Korando I. W 1999 roku koreańska firma została wykupiona przez Daewoo (stąd zmiana nazwy na Daewoo Korando), a produkcja auta przeniosła się na dwa lata (1998-2000) do Polski, a dokładnie do Lublina gdzie nowy model składano w systemie SKD.

Daewoo Korando – wyposażenie

Korando został zbudowany na klasycznej ramie nośnej. W swoim wnętrzu mieści czterech pasażerów, a z tyłu posiada zaskakująco mały jak na terenówkę bagażnik. Również w tylnej części pojazdu zainstalowano sztywny most, podczas gdy przednia oś została wyposażona w podwójne wahacze. Daewoo Korando wyposażone jest dodatkowo w ABS, poduszkę powietrzną dla kierowcy, hak, klimatyzację manualną-dwustrefową i podgrzewane lusterka i przednie siedzenia.

Daewoo Korando – dane techniczne

W pojeździe zastosowano popularne silniki o mocy w przedziale od 2,3 do 3,2 mocy. Produkty diesla to typowe wyposażenie samochodów powstałych w latach 80. Technologia nie jest najnowsza, co skutkuje wieloma niedogodnościami jak np. wolne załączanie się napędu 4x4, który potrafi zawieść w przypadku intensywnej jazdy w ciężkim terenie czy brak wtrysku Common Rail. Z drugiej strony jednostki słyną ze swojej niezawodności. W podstawowej wersji osiągi Daewoo Korando kształtują się na poziomie 120 KM przy 4000 obr./min i 256 Nm przy 2400 obr./min.

Daewoo Korando – wymiary

Korando to kompaktowy SUV co przekłada się na jego zmniejszone wymiary w stosunku do większości dostępnych na rynku crossover'ów. Szeroki na 1840 mm, przy długości 4330 mm, jest wysoki na 1845 mm. Masa Daewoo Korando wynosi 1800 kg, a rozstaw osi to 2480 mm.

Daewoo Korando – spalanie

Fakt, że model nie jest najnowszy, przekłada się najczęściej na mniejsze spalanie, które w przypadku Korando kształtuje się w okolicach 10 l/100 km w modelu z silnikiem Diesela. To dobry wynik jak na samochód z zacięciem terenowym, co z pewnością jest jednym z większych atutów samochodu.

Daewoo Korando – cena

Cena Daewoo Korando nie jest wysoka i odznacza się stabilnością. Samochód nie jest tak popularny, dlatego na rynku wtórnym za Korando nie zapłacimy najczęściej więcej niż 10 tysięcy złotych. Wśród ofert przeważają te z silnikiem diesla i pochodzące z rynku rosyjskiego, czyli Korando pod nazwą Tager TagAZ. Auto ma dobre opinie wśród użytkowników, którzy chwalą sobie głównie dużą dostępność tanich części zamiennych.

4.09
Ocena na postawie 47 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDaewoo
TypSUV
SegmentI

Generacje Daewoo Korando

Inne modele Daewoo

I - Inne modele

Daewoo Korando: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie