Chrysler Voyager

Model
Chrysler Voyager Zobacz 6 zdjęć

Chrysler Voyager to osobowe auto typu van, produkowane w latach 1984 – 2016 przez amerykańską firmę Chrysler. To jeden z najpopularniejszych pojazdów tego segmentu.

Chrysler Voyager – ogólne informacje

Chrysler Voyager znany jest także jako Town&Country. Modele tworzone w okresie 1988 – 2000 to bliźniacze wersje Plymoutha Voyagera. Do 2008 roku można było go dostać w wersji krótszej (Voyager) i dłuższej (Grand Voyager).

Europejską wersję Chryslera Voyagera wprowadzono na rynek w 1988 roku. Od amerykańskiej odróżniała się tylnymi i przednimi światłami oraz grillem. Europejska wersja oferowała silniki diesela. Zmodyfikowano także rodzaje tapicerki i wykończenia wnętrza. Samochód można było dostać z manualną skrzynią biegów i ręcznym hamulcem jako pedałem po lewej stronie.

Druga generację Chryslera Voyagera powstawała w latach 1991 – 1995. Trzecia generacja Chryslera Voyagera odniosła sukces na Starym Kontynencie w latach 1996 – 2000. W Stanach Zjednoczonych samochód dostępny był jako Plymouth Voyager oraz dłuższy Chrysler Town & Country. Czwarta generacja Chryslera Voyagera produkowana była w latach 2001 – 2007 wyłącznie pod nazwą Chrysler Town & Country. Piąta generacja Chryslera Voyagera oferowana jest wyłącznie w dłuższej wersji Grand.

W 2010 roku dokonano faceliftingu Chryslera Voyagera. Zmodyfikowano nadwozie – stworzono nowy grill, odświeżono logo marki, dodano nowe zderzaki, tylne światła, zmieniono wnętrze. Europejską wersję również zmodyfikowano, ale już jako model Lancia Voyager.

Następcą Chryslera Voyagera został emblemat Pacifica. Zmiany zostały wprowadzone według nowej polityki firmy Fiat-Chrysler. Mianowicie koncern chce oddzielić profile poszczególnych marek i wycofać z produkcji nieopłacalne modele.

Chrysler Voyager – dane techniczne

Chrysler Voyager dostępny jest w wersji z nadwoziem typu van i kombi. Auto posiada napęd przedni lub napęd na cztery koła. Oferta Chryslera Voyagera obejmowała silniki benzynowe i silniki diesel. Składały się one z 4 – 6 cylindrów, każdemu przypisane były 2 – 4 zawory. Silniki Chryslera Voyagera charakteryzowały się mocą od 97 do 193 KM oraz pojemnością od 1995 do 3778 cm3. Maksymalna prędkość Chryslera Voyagera wynosi 166 – 180 km/h. Auto przyspiesza do 100 km/h w 11,4 – 13,8 s.

Moment obrotowy układu napędowego wynosi 175 – 360 Nm. W zależności od wybranego silnika spalanie Chryslera Voyagera waha się w granicach 6,7 – 12,7 l na 100 km. Bagażnik dysponuje pojemnością 3250 – 4880 l. Wymiary Chryslera Voyagera to 4470 – 5143 mm długości, 1830 – 1997 mm szerokości i 1635 – 1803 mm wysokości.

Chrysler Voyager – opinie

Chrysler Voyager to duże, przestronne i komfortowe auto. Posiada jednak kilka wad. Chrysler Voyager słynie jako auto o podwyższonym ryzyku wystąpienia awarii. W silnikach benzynowych szwankują cewki zapłonowe, natomiast w silnikach diesela zdarzają się awarie systemu wtryskowego. Ponadto zawodzi sterowanie automatycznej skrzyni biegów i układ kierowniczy. Minusem Chryslera Voyagera są poduszki silnika podatne na uszkodzenia. Szybko wybijają się elementy metalowo-gumowe zawieszenia. Czasami zawodzi mechanizm otwierania automatycznie przesuwanych drzwi, podświetlenie deski rozdzielczej oraz centralny zamek. Uciążliwe jest rdzewienie maski.

Zaletą Chryslera Voyagera jest duży bagażnik i wygodne podpodłogowe skrytki. Atutem auta jest bardzo dobre przyspieszenie i doskonałe własności jezdne. Chrysler Voyager niewiele spala, jak na tak duże auto. Wśród plusów Chryslera Voyagera warto wymienić dobry system nagłośnienia i przyzwoitą trwałość mechaniczną. Ponadto przestronne wnętrze zapewnia doskonałą widoczność.

4.63
Ocena na postawie 8 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChrysler
TypSamochód osobowy

Inne modele Chrysler

Chrysler Voyager: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie