Chrysler 200

Model
Chrysler 200 Zobacz 5 zdjęć

Chrysler 200 jest spotykany na drogach w dwóch wersjach: jako 4-drzwiowy sedan bądź 2-drzwiowy kabriolet. W Stanach Zjednoczonych Chrysler 200 jest zaliczany do samochodów średniej wielkości, w Europie natomiast zalicza się do segmentu D, tak jak np. Alfa Romeo Giulia i Volvo S60.

Chrysler 200 - najważniejsze informacje

Chrysler 200 powstał na bazie Chryslera Sebringa, ale zarówno pod względem stylizacji (sporo chromowanych części), jak i silnika, znacznie się od niego różnił. W Chryslerze 200 zastosowano też bardziej zaawansowaną technologicznie automatyczną skrzynię biegów, która była oferowana w wersji 4-biegowej i 6-biegowej.

Wyposażenie Chryslera 200 stało na o wiele wyższym poziomie niż wyposażenie Sebringa, a to ze względu na takie udogodnienia jak tylne światła LED czy grubsza i lepsza jakościowo tapicerka.

Chrysler 200 był sprzedawany z napędem przednim, jak również z napędem 4x4.

Jak powstał Chrysler 200?

Prototyp Chryslera 200 został po raz pierwszy zaprezentowany w 2009 roku na międzynarodowym pokazie aut w Detroit. Wówczas firma Chrysler pochwaliła się modelem 200C, który miał wiele cech wspólnych z Chryslerem 300, a przede wszystkim był wyposażony w hybrydowy napęd.

Mimo że Chrysler 200C miał lada moment trafić do masowej produkcji, ostatecznie uznano, że jest to niepraktyczne auto. W związku z tym wprowadzono do niego pewne poprawki, z których najważniejszą było zamontowanie w nim standardowego silnika benzynowego. Zmianie uległa zatem również nazwa auta – z Chryslera 200C zrobiono Chryslera 200.

Produkcja Chryslera 200

Firma Chrysler ruszyła na dobre z produkcją modelu 200 w 2010 roku, a pierwsze egzemplarze tego samochodu trafiły do salonów w grudniu tego samego roku. Jednak dotyczyło to tylko 4-drzwiowego sedana, bo już 2-drzwiowy Chrysler 200 w wersji kabrio został wprowadzony do sprzedaży na początku 2011 roku.

Chrysler 200 przestał być produkowany w 2016 roku, prawie sześć lat po wejściu na rynek samochodowy. Fabryka, w której produkowano ten model, znajdowała się w amerykańskiej miejscowości Sterling Heights w stanie Michigan.

4.87
Ocena na postawie 48 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChrysler
TypSamochód osobowy
SegmentD

Inne modele Chrysler

D - Inne modele

Chrysler 200: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla z gigantycznym przebiegiem. Mechanik był zaskoczony

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie