Chevrolet HHR

Model
Chevrolet HHR Zobacz 5 zdjęć

Model HHR z rodziny Chevroleta pojawił się na rynku w 2006 roku. W Europie sprzedawany był od 2007 roku. Styl 4-drzwiowego, kompaktowego vana produkowanego w Meksyku przypomina modele tego producenta z lat 40. Szczególną rolę przy powstaniu tego samochodu odegrał Suburban z 1949 roku. HHR jest również łudząco podobny do Chryslera PT Cruisera, ponieważ obydwa samochody są dziełem tego samego projektanta (Bryan Nesbitt, specjalista od retrodesignu). Skrót tworzący nazwę pochodzi od słów Heritage High Roof, co oznacza ‘spadkobiercę wysokiego dachu’. Auto należy do segmentu K.

Samochód został zbudowany na płycie podłogowej GM Delta. Do gamy dostępnych jednostek zaliczają się wyłącznie silniki benzynowe, a wśród nich motory o pojemności 2,0, 2,2 oraz 2,4 l, z czego najmniejszy jest w wersji turbo, dzięki czemu ma moc 260 KM.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom Chevrolet standardowo montuje w swoich samochodach poduszki powietrzne przedniego pasażera i kierowcy oraz, począwszy od egzemplarzy powstałych w 2008 roku, boczne kurtyny powietrzne. Boczne poduszki powietrzne nie są dostępne. HHR pojawił się w sprzedaży w czterech wersjach wyposażenia: LS, LT, 2LT oraz Special Edition. Wnętrze Chevroleta jest schludnie i poprawnie zaprojektowane, chwali się jego ergonomię. Ilość przestrzeni oferowaną przez ten samochód z pewnością docenią wyżsi pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie. Auto jest dość wysokie, dzięki czemu nie ma mowy o uderzaniu głową w sufit przy jeździe po wyboistych drogach, których niestety w Polsce nie brakuje.

W sierpniu 2007 roku Chevrolet oficjalnie zaprezentował model HHR SS Turbocharged na słynnej amerykańskiej paradzie aut Woodward Dream Cruise, odbywającej się tego roku w Birmingham. Ogłoszono, że samochód trafi do sprzedaży od 2008 roku. Wersja ta napędzana jest dwulitrowym silnikiem z turbosprężarką i intercoolerem. Jednostka ta ma moc 260 KM w egzemplarzach z 5-przełożeniową przekładnią lub 235 KM w wariancie z 4-biegową, automatyczną skrzynią biegów. HHR SS został wyposażony w sportowe zawieszenie, pojawiły się też zmiany w wyglądzie samochodu. Zamontowano niewielki spojler będący przedłużeniem dachu, a grill zmieniono na czarny, nadający autu bardziej agresywny wygląd. Dzięki 18-calowym felgom aluminiowym samochód ma specyficzny charakter. Zmiany zaszły również wewnątrz. Kierownicę obszytą skórą i umiejscowiono w niej przyciski pozwalające na obsługę systemu audio.

Części zamienne są relatywnie tanie, lecz w Polsce trudno dostępne. Zaletą auta jest jego pokaźny bagażnik, szczególnie po złożeniu tylnej kanapy. Wada, która szybko się ujawnia, to słaba widoczność, zarówno przez przednią szybę, jak i do tyłu. Defekt ten jest częściowo rekompensowany wygodnymi w użytkowaniu lusterkami wstecznymi. Niepokojąco częstą awarią jest nagłe zatrzymanie pracy silnika. W niektórych przypadkach problem był dosyć trudny do rozwiązania, ponieważ pojawiał się ponownie niedługo po wizycie w serwisie. Często występują również usterki systemów elektrycznych. Od początku sprzedaży modelu Chevrolet kilkakrotnie ogłaszał akcje serwisowe, co źle świadczy o awaryjności samochodu i jakości jego wykonania. Warto nadmienić, że HHR dwa lata z rzędu, w 2006 oraz 2007 roku, otrzymał Golden Icon Award i tym samym został uznany za najlepszy samochód w kategorii SUV. Mimo tego wyróżnienia na początku 2009 roku model zdjęto z produkcji w Meksyku ze względu na niską sprzedaż. Ostatnie sztuki zjechały z linii produkcyjnych na początku 2011 roku. Postanowiono, że samochód zostanie zastąpiony Chevroletem Captivą Sport w Stanach Zjednoczonych (sprzedawaną już w Meksyku) i Chevroletem Orlando w Kanadzie.

4.55
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Chevrolet HHR

Inne modele Chevrolet

K - Inne modele

Chevrolet HHR: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie