Chevrolet Epica

Model
Chevrolet Epica Zobacz 3 zdjęcia

Chevrolet Epica jest średniej klasy samochodem osobowym produkowanym w latach 2006 – 2012 przez koreańskie GM Daewoo. Epica na rynku zastępowała Chevroleta Evandę, a za jej największą konkurencję uważano Forda Mondeo, Opla Insignię i Volkswagena Passata. W 2012 roku Chevroleta Epicę w ofercie Daewoo zastąpił Chevrolet Malibu.

Chevrolet Epica – historia

Produkcja Chevroleta Epica (oznaczenie wewnętrzne V250) rozpoczęła się na początku 2006 roku. Po ciepłym przyjęciu przez pierwszych użytkowników niemal natychmiast podjęto decyzję o wprowadzeniu modelu na europejski rynek (w Azji auto sprzedawano pod nazwą Daewoo Tosca).
Z tego powodu już w marcu tego samego roku podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie zaprezentowano Chevroleta Epica. Auto zebrało dobre recenzje, a branża doceniła zestawienie podzespołów i ergonomiczną konstrukcję nowego Chevroleta.

Chevrolet Epica – wyposażenie

Już pod koniec 2008 roku zostały wprowadzone pierwsze zmiany mające na celu jeszcze większe dostosowanie pojazdu do gustu europejczyków, a dotyczyły one głównie wyposażenie auta (podzespoły pozostały niezmienione). Zmodyfikowano tylną część nadwozia, gdzie dodany został przeprojektowany zderzak, lampy oraz listwa ozdobna, która poprowadzona została wzdłuż klapy bagażnika. Ponadto wyposażenie zyskało wersję ''Chrome'', w której dodano chromowane listwy boczne, nowe lusterka i klamki zewnętrzne.

Chevrolet Epica – dane techniczne

Główny model konstrukcji Chevroleta Epica pochodził od poprzednika Chevroleta Evandy, podobnie było w przypadku zawieszenia. Napęd nałożono na przednią oś, podobnie jak jednostkę napędową, która umieszczona została w przedniej części auta. Przez cały okres produkcji Chevrolet Epica wyposażony był w zależności od wersji w dwa typy 6-cylindrowych silników. 24 V o pojemności 2 litrów i mocy 144 KM i drugi 24 V o pojemności 2,5 litra i mocy 156 KM. Pierwszy napęd obsługiwała 5-biegowa manualna skrzynia lub 5 i 6-biegowa automatyczna, drugi dostępny był wyłącznie ze skrzynią automatyczną.

Chevrolet Epica – wymiary

Chevrolet Epica był jednym z większych w swoim segmencie. Jego długość wynosiła 4805 mm, szerokość 1810 mm, a wysokość 1450 mm. Wpływało to całkowitą masę pojazdu, która zawierała się w 1535 kg. Pojemność zbiornika paliwa wynosiła 65 litrów, co pozwalało pokonywać dłuższe trasy bez konieczności częstego tankowania. Jednym z większych atutów Chevroleta Epica był również wszechstronny bagażnik, którego pojemność to aż 510 litrów. Dzięki temu auto często wykorzystywane było w transporcie w charakterze miejskiej limuzyny.

Chevrolet Epica – bezpieczeństwo

Chevrolet Epica zasłynął również z powodu wysokich standardów bezpieczeństwa. Model otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP, co zdecydowanie wyróżniało go spośród innych pojazdów segmentu D.

Chevrolet Epica – osiągi/spalanie

Dzięki wysokiej jakości silnikom Chevrolet Epica jest w stanie pojechać z prędkością maksymalną równą 207 km/h. To dużo tym bardziej że przyspieszenie auta pozwala na osiągnięcie setki w niecałe 10 sekund. I to wszystko nie wpływa znacząco na spalanie Chevroleta Epica, które znajduje się na poziomie 11 l/100 km w przypadku jazdy po mieście i tylko 6,3 l/100 km w trasie.

3.76
Ocena na postawie 39 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentD

Generacje Chevrolet Epica

Inne modele Chevrolet

D - Inne modele

Oceny użytkowników (10)

Chevrolet Epica: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie