Acura TL

Model
Acura TL Zobacz 5 zdjęć

Acura TL to luksusowy samochód o średniej wielkości, który wyjechał ze stajni japońskiej firmy Acura w 1996 roku. Acura TL zastąpiła Acure Vigor, a na rynku japońskim Acura TL występowała pod dwoma nazwami - Honda Inspire (w latach 1996 – 2000) i Honda Sabre (w latach 1996-2004).

Acura TL – marka

Acura jest marką stworzoną przez Honda Motor Company w 1986 roku, a jej przeznaczeniem były rynki USA i Chin. Acura jest pionierem wśród japońskich marek premium, które później pojawiły się na światowych rynkach. Biorąc przykład z pomysłu Hondy na luksusową, osobną markę, Toyota powołała do życia Lexusa, a Nissan dał początek marce Infiniti. Wszystkie modele Acury wzorują się na autach Hondy, jednak wykazują dobitniejszy charakter sportowy (mocne silniki), a także są bardziej luksusowe, co objawia się np.: w bogato wyposażonym wnętrzu.

Co ciekawe, Acura TL to najchętniej kupowane auto w USA, wywodzące się z segmentu luksusowych sedanów. Acura TL ustąpiła pola jedynie BMW trzeciej serii.

Acura TL – jednostki napędowe

Acura TL produkowany był w czterodrzwiowej wersji sedan, a pod jego maską znajdowały się silniki R5 i V6. Motory Acury TL współpracowały z automatyczną lub ręczną skrzynią biegów, które przenosiły wygenerowaną moc na przednią oś.

Pod maską Acury TL znajdował się silnik SOHC V6 o pojemności 3.2 litra osiągający maksymalną moc o wartości 228 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 293 Nm. Dysponując powyższymi parametrami, Acura TL do „setki” przyspieszała w przeciągu 7,2 sekundy, 400 metrów przebywała w 15,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosiła 209 km/h.

Sportowa wersja Acury TL S posiadała silnik SOHC V6 o pojemności 3,2 litra, osiągający maksymalną moc o wartości 264 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 315 Nm. Sportowa Acura z z powyższymi parametrami przyspieszała do setki w przeciągu 7 sekund, odcinek 400 metrów przejeżdżała w 15,3 sekundy i mogła pochwalić się prędkością maksymalną, wynoszącą 241 km/h.

4.40
Ocena na postawie 21 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAcura
TypSamochód osobowy

Generacje Acura TL

Inne modele Acura

Acura TL: newsy, testy i recenzje

Opel Grandland X - test w wersji Grand

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie