Przerobił acurę nsx na kamper. Teraz zamierza wybrać się nią w podróż życia

Przerobił acurę nsx na kamper. Teraz zamierza wybrać się nią w podróż życia

NSX z namiotem na dachu to niecodzienny widok.
NSX z namiotem na dachu to niecodzienny widok.
Źródło zdjęć: © fot. zrzut ekranu z youtube / google maps
Aleksander Ruciński
22.04.2020 13:01, aktualizacja: 22.03.2023 11:50

Acura (Honda) NSX to bez wątpienia jedno z najwspanialszych aut w historii japońskiej motoryzacji. Można o nim powiedzieć wiele dobrego, ale z pewnością trudno nazwać ten model praktycznym. Mimo to pewien Amerykanin postanowił stworzyć z NSX-a towarzysza podróży przez całe Stany Zjednoczone.

Caravaning cieszy się w USA sporą popularnością. Kampery o wielkiej kubaturze to częsty widok na tamtejszych drogach. Amerykanie cenią sobie przede wszystkim przestrzeń i wygodę, więc takie wybory nie dziwią. Bohater tego artykułu jest jednak odmieńcem - zamiast przemierzać Stany w kamperze woli to zrobić acurą nsx.

O mężczyźnie zrobiło się głośno za sprawą instagramowego profilu NSXTRA, na którym chwali się on planami oraz kolejnymi przeróbkami swojej sportowo-turystycznej acury. Jego auto wyróżnia się agresywnym pakietem aerodynamicznym, dużymi kołami i mocno obniżonym zawieszeniem - idealny zestaw na tuningowe zloty, ale czy na długą podróż?

Twórca tego wyjątkowego projektu zdaje się tym nie przejmować. Pierwotnie w tylnej części nadwozia auta zamontował stelaż pozwalający na rozłożenie namiotu. Po kilku testowych nocach okazało się jednak, że konstrukcja nie jest wystarczająco stabilna, a poza tym istnieje ryzyko wgniecenia dachu.

W związku z tym zapadła decyzja o zmianie planów. Namiot ustąpił miejsca solidnemu bagażnikowi dachowemu. A co z miejscem na spanie? Cóż, stworzenie właściwej przestrzeni pochłonie jeszcze trochę czasu. W tym celu właściciel zakupił nadwozie drugiego nsx-a, na bazie którego zamierza stworzyć przyczepę sypialną.

Projekt jest jeszcze w fazie rozwoju i trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy uda się go ukończyć. Nie pozostaje jednak nic innego jak trzymać kciuki i kibicować śmiałym planom Amerykanina. Gdy prace zostaną ukończone, wyjątkowy zestaw ruszy w trasę przez Stany Zjednoczone.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)