Acura Integra w kolejnej zapowiedzi. Jednak nie będzie prawdziwym coupe

Acura Integra w kolejnej zapowiedzi. Jednak nie będzie prawdziwym coupe

Acura Integra (2022) - zapowiedź
Acura Integra (2022) - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Acura
Aleksander Ruciński
29.09.2021 07:55, aktualizacja: 14.03.2023 14:57

Niedawno Acura zapowiedziała wielki powrót Integry. To jedna z najbardziej kultowych nazw w historii japońskiej motoryzacji, więc trudno dziwić się ekscytacji fanów marki. Niestety, już wiemy, że nowy model będzie zupełnie inny od poprzednich.

Integra kojarzy się przede wszystkim ze sportowymi coupe — w prawidłowym rozumieniu tego znaczenia. Nowa odsłona ma być natomiast czymś na kształt 5-drzwiowej limuzyny z mocno opadającym dachem. Zgodnie z zapowiedzią powinna rywalizować w segmencie kompaktów premium, gdyż technicznie będzie bazować na kompaktowej Hondzie Civic.

Skąd wiadomo, że nowa Integra będzie 5-drzwiówką? Nietrudno zauważyć to na oficjalnej grafice, którą producent właśnie pochwalił się w sieci. Dobrze widać tam zarówno zarys drzwi, jak i tylnej klapy, która zdaje się otwierać razem z szybą.

Trzeba przyznać, że tylna część nadwozia prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Przypomina nieco model TLX, choć w bardziej sportowej formie. Przód zapowiada się równie ciekawie — częściowo poznaliśmy go już wcześniej, na innej grafice.

Acura Integra (2022) - zapowiedź
Acura Integra (2022) - zapowiedź© mat. prasowe / Acura

Tajemnicą wciąż pozostają rozwiązania techniczne, w tym napęd. Poprzednia odsłona słynęła z wysokoobrotowej dwulitrówki serii K20A. Zniknęła jednak z rynku jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku. Od tego czasu sporo się zmieniło, a Honda na dobre zaprzyjaźniła się z turbodoładowaniem. Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać, gdyż oficjalną premierę zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)