Acura RL

Model
Acura RL Zobacz 5 zdjęć

Acura RL to sztandarowy model marki samochodów Acura , która jest częścią koncernu Hondy i głównie skierowana jest na rynek Stanów Zjednoczonych. Samochód zadebiutował w 1996 roku.

Acura RL – historia, opis modelu

Acura w USA to europejska Honda Legend. Wraz z rokiem 1996, Honda na rynek wypuszcza trzecią generację Legend, a model o nazwie Acura otrzymał dodatkowo dwie literki – RL – są one skrótem od słów: refined (wyrafinowany) i luxurious (luksusowy). Co ciekawe, pod względem konstrukcji i stylu, Honda Legend III to ten sam samochód, co Acura RL.

Wraz z biegiem lat istnienia na rynku Acury RL, model przechodził bardzo korzystne liftingowe zmiany oraz wzbogacał wyposażenie. Ponadto, Acura co roku otrzymywała nową paletę kolorów karoserii oraz całkiem inaczej rozplanowane wnętrze. W 2000 roku w Acurze RL pojawiła się nawigacja satelitarna.

Wytwarzanie Acury RL zaprzestano w 2012 roku. Zastąpiła ją wówczas Acura RLX. Najwięksi rywale Acury RL (którzy, notabene, są również luksusowymi wersjami popularnych marek) to Lexus (od Toyoty) i Infiniti (od Nissana).

Acura RL – silniki, napęd, parametry

Pod maską Acury RL znajdował się silnik V6, o pojemności 3,5 litra i generujący moc 210 KM (w 2002 roku silnik podrasowano do 225 KM). Napęd przekierowywany była na przednią oś za pomocą pięciobiegowej ręcznej skrzyni biegów lub poprzez czterobiegową przekładnię automatyczną.

Po kolejnych liftingach, Acura RL otrzymała silnik V6 z pojemnością 3,5 litra, generujący moc 290 KM – a następnie – jednostkę V6 o pojemności 3,7 litra i wytwarzającą moc o wartości 300 KM. Dysponując taką mocą silnika, Acurę RL zaopatrzono w napęd 4x4 SH-AWD.

System SH-AWD w Acura RL obdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś. Dodatkowo, ten typ napędu pojedynczo rozdziela moment obrotowy na koła tylnej osi (o proporcjach rozkładu momentu obrotowego na tylne koła decyduje układ elektroniczny). Przy tego typu silnikach, w Acurze RL wytwarzana moc przekierowywana była na osie za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni sekwencyjnej. Ostatnie Egzemplarze modelu Acury RL posiadały sześciostopniowy automat.

Acura RL w ofercie silników posiadała tylko jednostki benzynowe, a wymiary Acury RL prezentują się następująco: długość – od 4,9 do 4,99 metra, szerokość – od 1,8 do 1,85 metra, wysokość – od 1,38 do 1,45 metra.

4.39
Ocena na postawie 18 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaAcura
TypSamochód osobowy

Generacje Acura RL

Inne modele Acura

Oceny użytkowników (1)

Acura RL: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie