Opel GTC

Model
Opel GTC

Opel GTC, czyli Opel Gran Turismo Coupe, to koncepcyjny samochód niemieckiego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Opel.

Cechy charakterystyczne Opla GTC

Debiut Opla GTC miał miejsce podczas 77. Salonu Samochodowego w Genewie w 2007 roku. Posiada elektronicznie kontrolowany napęd na cztery koła oraz silnik z turbodoładowaniem2.8 V6 o mocy 300 KM. W samochodzie do dyspozycji użytkowników są cztery miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesne oświetlenie, które stanowią przednie i tylne światła w oryginalnych kształtach przy użyciu technologii LED.

Koncepcyjny Opel GTC ma długość 4830, szerokość 1867 i wysokość 1432 przy rozstawie osi 2737, która zapewnia płynną jazdę po nierównościach. Aluminiowe wloty wcinają się w przednie światła. Rura wydechowa samochodu zachowana jest w podobnej stylistyce. Uwagę przykuwają eleganckie kształty Opla GTC 15:14:26 oraz powierzchnie boków. Auto wyposażone jest w system Flex4, który umożliwia zdalne złożenie tylnych siedzeń, aby stworzyć dwuosobowy samochód z powierzchnią załadunkową.

Sportowego charakteru nadają Oplowi GTC profilowane fotele, ergonomicznie zaprojektowane wnętrze oraz kierownica pokryta perforowaną skórą. Biksenonowe reflektoryAFL+ zapewniają optymalną widoczność w różnych sytuacjach na drodze, nie oślepiając przy tym innych kierowców. Ponadto system ten monitoruje prędkość oraz warunki pogodowe i dobiera odpowiedni tryb pracy. Reflektory AFL+ pozwalają na dobrą widoczność na łukach i zakrętach, podczas natężonego ruchu pojazdów z naprzeciwka, podczas cofania oraz na nieoświetlonych drogach. Ponadto Opel GTC wyposażony jest w system automatycznego sterowania światłamidrogowymi, który sam zmienia światła drogowe na mijania.

Auto opcjonalnie posiada system wspomagania parkowania, który automatycznie wykrywa dobre miejsce parkingowe i pomaga wykonać manewr. Kierowca musi jedynie sterować pedałami i zmieniać bieg. Opel GTC może także zawierać w wyposażeniu kamerę przednią Opel Eye, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Tymczasem system SBSA ostrzega o zbliżających się pojazdach poprzez diodę ostrzegawczą w lusterku zewnętrznym.

Sportowe fotele AGR charakteryzują się szerokim zakresem regulacji, posiadają także wysuwaną poduszkę, która wspiera uda oraz podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Komfort ten dostępny jest w dwóch wariantach: tylko dla kierowcy lub dla kierowcy i pasażera. Dodatkowym atutem, zwłaszcza w zimie, jest podgrzewana kierownica.

Opel GTC wyposażony jest w opcjonalny hamulec postojowy, który współpracuje z systemem HSA wspomagającym ruszanie na wzniesieniach. Dzięki przedniemu zawieszeniu układ kierowniczy jest niezależny od sił skrętnych, które powstają na kołach. Dlatego można montować nawet 20-calowe obręcze. W tylnym zawieszeniu użyto drążek Watta, który gwarantuje stabilność i perfekcyjne prowadzenie.

Układ jezdny Opla GTC to FlexRide. Występuje w trzech trybach: Standard, Sport i Tour. W zależności od wyboru różnią się one pracą silnika, zawieszenia, skrzyni biegów czy układu kierowniczego.

4.11
Ocena na postawie 16 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaOpel
Typsamochód osobowy
SegmentC

Inne modele Opel

C - Inne modele

Opel GTC: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie