Subaru Colina McRae spędziło długie lata w garażu. Niedawno trafiło na aukcję

Subaru Colina McRae spędziło długie lata w garażu. Niedawno trafiło na aukcję

Subaru Prodrive 555 Group A
Subaru Prodrive 555 Group A
Źródło zdjęć: © fot. Lloyds Auctions
Aleksander Ruciński
06.10.2021 08:16, aktualizacja: 14.03.2023 14:51

Rajdowe Subaru, którym jeździły takie legendy jak Colin McRae i Carlos Sainz, po zakończeniu sportowej służby trafiło do garażu. Po latach ktoś je odnalazł, a następnie wystawił na sprzedaż. Auto nie czekało długo na klienta.

A-Grupowe Subaru Prodrive 555 z 1994 roku to nie lada gratka dla fanów rajdów. Szczególnie gdy mowa o egzemplarzu, którym jeździł sam Colin McRae, a czasem i Carlos Sainz Senior. Historia tego egzemplarza jest wyjątkowo ciekawa, gdyż większość życia spędził on porzucony w garażu w australijskiej Victorii.

W końcu jednak ktoś zdał sobie sprawę z jakim unikatem ma do czynienia. Auto zostało umyte i posprzątane, po czym trafiło na aukcję firmy Lloyds. Według wstępnych prognoz szacowano, że może być warte nawet 1 mln dolarów australijskich. Ostatecznie jednak zostało sprzedane za znacznie niższą kwotę.

Subaru Prodrive 555 Group A
Subaru Prodrive 555 Group A© fot. Lloyds Auctions

Klient zdecydował się wyłożyć 500 tys. dolarów australijskich, co w przeliczeniu daje jakieś 1,45 mln zł. To i tak imponująca suma, szczególnie że mówimy o pojeździe w oryginalnym stanie, który nigdy nie był odrestaurowany.

To jeden z 68 egzemplarzy przygotowanych przez Prodrive do startów w rajdach WRC. Nie wszystkie jednak mogą pochwalić się tak imponującą historią jak opisywany. Dla fanów nieżyjącego już McRae, auto może być niemal bezcenną relikwią, więc wysoka kwota ma swoje uzasadnienie.

Subaru Prodrive 555 Group A
Subaru Prodrive 555 Group A© fot. Lloyds Auctions
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)