Subaru BRZ debiutuje w polskich salonach. Chętni muszą się spieszyć

Subaru BRZ debiutuje w polskich salonach. Chętni muszą się spieszyć

Subaru BRZ
Subaru BRZ
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Subaru
Aleksander Ruciński
19.04.2023 08:45, aktualizacja: 19.04.2023 09:41

Toyota GR86 zniknęła szybciej, niż się pojawiła. Zapewne podobnie będzie z bliźniaczym BRZ. Niemniej jednak - auto trafiło do oficjalnej polskiej dystrybucji i jest dostępne w salonach. Ile kosztuje?

42 900 euro - tyle trzeba zapłacić za wersję z manualną skrzynią biegów. Jest też opcjonalny automat wymagający dopłaty w wysokości 3000 euro. W obu przypadkach dostaniemy ten sam 2,4-litrowy silnik typu bokser generujący 234 KM i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jeśli chodzi o wersje wyposażenia - jest jedna, kompletna, a lista dodatków ogranicza się do lakierów nadwozia. W standardzie można liczyć na czerwień, pozostałe kosztują dodatkowe 700 euro.

Przeliczając na złotówki, ceny BRZ-a startują od okolic 200 tys. zł. Nieco więcej niż w przypadku wspomnianej Toyoty GR86. Subaru ma jednak przewagę w postaci dostępności. Nie wiadomo jednak jak długo, gdyż na polski rynek przewidziano zaledwie kilkadziesiąt egzemplarzy.

Subaru BRZ - wnętrze
Subaru BRZ - wnętrze© Materiały prasowe | Subaru

Więcej nie będzie, co oznacza, że liczba chętnych prawdopodobnie przerośnie podaż. Jeśli podoba się wam ten model, lepiej biegnijcie do salonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)