Zabrali auto politykowi. Samochód Sławomira Nowaka za 400 tys. zł dostanie straż graniczna

Zabrali auto politykowi. Samochód Sławomira Nowaka za 400 tys. zł dostanie straż graniczna

Tu polityk wsiada do innego auta 4x4 - jeepa wranglera
Tu polityk wsiada do innego auta 4x4 - jeepa wranglera
Źródło zdjęć: © JACEK DOMINSKI/REPORTER
Tomasz Budzik
05.10.2021 06:57, aktualizacja: 14.03.2023 14:52

Funkcjonariusze Straży Granicznej będą korzystać z samochodu wartego 400 tys. zł, a podatnik nie zapłaci za to ani złotówki. Samochód byłego ministra przekazano mundurowym na podstawie przepisów covidowych.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej range rovera velara zabezpieczonego w śledztwie przeciwko podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Według prokuratury samochód mógł być zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek – informuje Polska Agencja Prasowa. Samochód zostanie fizycznie przekazany SG po uprawomocnieniu się postawienia, na które stronom postępowania przysługuje zażalenie.

Velar z 2018 r. jest wyposażony w napęd na cztery koła oraz silnik o mocy 300 KM. Auto zostało ujawnione 20 lipca 2020 r. podczas dokonanych przez CBA zatrzymań. "Formalnie jego właścicielem jest współpodejrzany w śledztwie przeciwko Nowakowi trójmiejski biznesmen i przyjaciel byłego ministra transportu – Jacek P. Mężczyzna twierdził, że kupił pojazd na prośbę Nowaka, za pieniądze pochodzące z łapówek i to Nowak miał go użytkować", informuje PAP.

Działanie warszawskiej prokuraturze umożliwiła nowelizacja tak zwanej ustawy covidowej z maja 2020 r. Mówi ona, że "W stanie zagrożenia epidemicznego lub w stanie epidemii zajęte przedmioty mające znaczenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego, można nieodpłatnie przekazać podmiotom leczniczym, Państwowej Straży Pożarnej, Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej oraz instytucjom państwowym i samorządowym". Jak widać, zapis ten nie jest tylko teoretyczny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)