Zabrali auto politykowi. Samochód Sławomira Nowaka za 400 tys. zł dostanie straż graniczna

Zabrali auto politykowi. Samochód Sławomira Nowaka za 400 tys. zł dostanie straż graniczna05.10.2021 06:57
Tu polityk wsiada do innego auta 4x4 - jeepa wranglera
Tu polityk wsiada do innego auta 4x4 - jeepa wranglera
Źródło zdjęć: © JACEK DOMINSKI/REPORTER

Funkcjonariusze Straży Granicznej będą korzystać z samochodu wartego 400 tys. zł, a podatnik nie zapłaci za to ani złotówki. Samochód byłego ministra przekazano mundurowym na podstawie przepisów covidowych.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekaże Straży Granicznej range rovera velara zabezpieczonego w śledztwie przeciwko podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Według prokuratury samochód mógł być zakupiony z pieniędzy pochodzących z łapówek – informuje Polska Agencja Prasowa. Samochód zostanie fizycznie przekazany SG po uprawomocnieniu się postawienia, na które stronom postępowania przysługuje zażalenie.

Velar z 2018 r. jest wyposażony w napęd na cztery koła oraz silnik o mocy 300 KM. Auto zostało ujawnione 20 lipca 2020 r. podczas dokonanych przez CBA zatrzymań. "Formalnie jego właścicielem jest współpodejrzany w śledztwie przeciwko Nowakowi trójmiejski biznesmen i przyjaciel byłego ministra transportu – Jacek P. Mężczyzna twierdził, że kupił pojazd na prośbę Nowaka, za pieniądze pochodzące z łapówek i to Nowak miał go użytkować", informuje PAP.

Działanie warszawskiej prokuraturze umożliwiła nowelizacja tak zwanej ustawy covidowej z maja 2020 r. Mówi ona, że "W stanie zagrożenia epidemicznego lub w stanie epidemii zajęte przedmioty mające znaczenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego, można nieodpłatnie przekazać podmiotom leczniczym, Państwowej Straży Pożarnej, Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej oraz instytucjom państwowym i samorządowym". Jak widać, zapis ten nie jest tylko teoretyczny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)