Stellantis zwalnia we Włoszech. Ci, którzy odejdą dobrowolnie, sporo zarobią

Stellantis zwalnia we Włoszech. Ci, którzy odejdą dobrowolnie, sporo zarobią

Fabryka Mirafiori to jeden z najważniejszych zakładów Fiata
Fabryka Mirafiori to jeden z najważniejszych zakładów Fiata
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Fiat
Aleksander Ruciński
04.05.2022 07:40, aktualizacja: 14.03.2023 12:19

Stellantis kontynuuje cięcia we włoskiej fabryce Mirafiori. Zgodnie z planem z zakładu ma odejść 480 pracowników. Ci, którzy zrobią to dobrowolnie i w określonym terminie, mogą liczyć na spore odprawy.

W lutym 2022 roku fabryka Mirafiori w Turynie pożegnała ponad 700 pracowników. Na tym jednak nie koniec. Do likwidacji jest bowiem kolejne 480 etatów, co oznacza, że tylko w tym roku siła robocza zakładu uszczupli się o blisko 1200 osób.

Jak informuje portal Automotive News Europe, planowane zwolnienia, tak jak wcześniejsze, będą przebiegać zgodnie z ustaleniami wypracowanymi przez związki zawodowe. Pracodawca przewidział finansowe zachęty dla tych, którzy zdecydują się odejść dobrowolnie przed 30 września 2022 roku. Mowa o odprawie w wysokości 20 tys. euro na głowę.

Fabryka Mirafiori jest jednym z najstarszych zakładów samochodowych we Włoszech. Działa nieprzerwanie od 1939 roku. Obecnie produkuje Fiata 500 oraz SUV-a Maserati Levante. W planach na przyszłość jest również następca pięćsetki i dwa nowe modele Maserati.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)